دانلود پژوهش : پرخاشگری

دانلود پژوهش : پرخاشگری

تعداد صفحات: 28

فرمت فایل: ورد

دسته بندی:

قیمت: 3500 تومان

تعداد نمایش: 505 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 27 ژانویه 2017

به روز رسانی در: 27 ژانویه 2017

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

3500 تومان – خرید

دانلود پژوهش : پرخاشگری

28ص

 

مقدمه

زمانی  باغ وحش شهر لوس آنجلس دو نمونه از خطرناکترین موجود دنیا رابه معرض نمایش گذاشته بود  این تنها موجودی بود که میتوانست زمین و همه ی حیوانات آن را نابود کند .آیا میتوانید حدس بزنید  این چه موجودی بود ؟حدس شما درست است .در قفسی که به همین منظور تعبیه شده بود  یک دانشجوی پسر و یک دانشجوی دختر از دانشگاه کالیفرنیا  در لوس آنجلس  قرداد شده بودند  آیا شما نیز  با مسئولان باغ وحش لوس آنجلس هم عقیده اند ؟ آیا میتوانید حیوانی را تصور کنید  که نسبت به همنوع خود  بی رحم تر و خشن تر از انسان باشد ؟احتمالا چنین تصوری دشوار است ،زیرا بی رحمی ها ظلمها و خشونتهایی  که انسانها در مورد یکدیگر  از خود نشان میدهند  در هیچ حیوانی دیده نمیشود .به همین دلیل است که برخی صاحب نظران گفته اند :ما رفتار خشونتامیز و پرخاشگرانه  انسان را، حیوانی مینامیم.

 

بیان مسئله

در این پژوهش به رابطه ی پرخاشگری با عملکرد تحصیلی دانش آموزان سال اول مقطع متوسطه  شهرستان ایذه می پردازیم .

هدف

در این تحقیق هدف ما این است که مشخص کنیم آیا بین پرخاشگری و عملکرد دانش آموزان  سال اول مقطع متوسطه  رابطه ای وجود دارد یا خیر؟اگر بین این دو متغیر رابطه ای وجود دارد جهت آن مثبت است یا منفی ؟

اهمیت تربیتی و آموزشی موضوع

از آنجائیکه پرخاشگری بعنوان یک صفت مذ موم  و ناپسند ممکن است روابط اجتماعی و حتی شغلی و تحصیلی ما را تحت تاثیر قرار دهد بنابراین لازم است مجموعه علل و عواملی را که در ایجاد یا تشدید پرخاشگری سهم عمده ای ایفا میکنند شناسایی نمود و گامهای موثری در جهت محدود ساختن و کنترل  آن برداشت .

فرضیه ها

در این تحقیق فرضیه عبارتست از :

بین پرخلشگری و عملکرد تحصیلی رابطه ی منفی وجود دارد .

تعاریف عملیاتی (تعریف واژه ها و متغیرها)

در این تحقیق واژه ها و متغیرهایی که مورد استفاده قرار میگیرند عبارتند از :

1-پرخاشگری :پرخاشگری رفتاری است که هدفش صدمه زدن و آسیب  رساندن به خود یادگیری است .

2- عملکرد تحصیلی :عملکرد تحصیلی عبارتست از میزان موفقیت دانش آموزان در جهت کسب نمرات بهتر و احراز معدل بالاتر

تعریف عملیاتی پرخاشگری :

در این پزوهش نمره  بدست آمده از پرسشنامه پرخاشگری فرم کالیفرنیا  میباشد که از نظر اعتبار و روایی قابل قبول است .

تعریف عملیاتی عملکرد تحصیلی :

در این پژوهش شامل متغیرهایی است که بعنوان شاخص وضعیت تحصیلی دانش آموزان انتخاب شده اند و عبارتند از نمرات نوبت اول و معدل .

 

ادبیات تحقیق

تعریف پرخاشگری

پرخاشگری رفتاری است که هدفش آسیب رساندن به خود یا دیگری باشد و در این میان آنچه از اهمیت ویژهای برخورداراست قصد و نیت رفتار کننده است .بر اساس این تعریف اگر در زمین فوتبال بازیکن دیگر شود .کار او پرخاشگری  به حساب نمی آید اما اگر وی از روی عمد و با انگیزه آگاهانه به ساق پای بازیکن تیم مقابل ضربه ای وارد وارد آورد که وی را مصدوم ساخته و از دور بازی محروم نماید  کار وی قطعا پرخاشگری محسوب میشود .

 

انواع پرخاشگری

پرخاشگری انواع گوناگونی دارد که در این پزوهش فقط به سه نوع آن اشاره میشود .

الف )پرخاشگری تصادفی

این نوع پرخاشگری همانگونه که از نامش پیداست بصورت تصادفی و غیر عمد می باشد  و عبارتست از اقدامی پرخاشگرانه که باعث آسیب رساندن به شخص دیگری میشود اما در این میان قصد و نیت فاعل  صدمه زدن و آسیب رساندن نبوده است ،نمونه عینی چنین اقدامی زمانی است که نیروهای امنیتی برای دستگیری تبهکاری مبادرت به تیراندازی میکنند اما به طور تصادفی شخص دیگری مصدوم میشود .

ب)پرخاشگری دفاعی

تا زمانی که تعادل زیستی ارگانیسم به مخاطره نیفتد و مورد تهدید واقع نشود ،موجود زنده به زندگی خود ادامه میدهد اما همینکه علائق اساسی و حیاتی وی مورد تهدید تعرض قرار بگیرد ،در این حالت دو مکانیزم را از خود نشان میدهد یا اینکه بنا به دلایل نظیر ترس از موقعیت  ایجاد شده  پا به فرار میگذارد یا اینکه حمله میکند و از علایق حیاتی خود به دفاع بر می خیزد  که در این صورت پرخاشگری وی دفاعی بوده و در جهت بقاء خود صورت گرفته است .

پاسخ دهید