دانلود پایان نامه : پروژه طرح توجيهي نصب و راه اندازي كارخانه كيك و كلوچه

دانلود پایان نامه : پروژه طرح توجيهي نصب و راه اندازي كارخانه كيك و كلوچه

تعداد صفحات: 70

فرمت فایل: word

دسته بندی:

قیمت: 5000 تومان

تعداد نمایش: 321 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 18 مارس 2016

به روز رسانی در: 18 مارس 2016

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

5000 تومان – خرید

دانلود پایان نامه : پروژه طرح توجيهي نصب و راه اندازي كارخانه كيك و كلوچه 

مقدمه:

از آنجائيكه اين طرح ماهيتاً داراي ارزش افزوده پائين مي باشد وقسمت اعظم قيمت تمام شده را مواد اوليه آن تشكيل ميدهد لذا با تغيير در تكنولوژيهاي توليد كه آنها در نوع خود بسيار محدود مي باشد تغييرات خيلي ناچيزي در قيمت تمام شده ايجادمي شود. لذا ويژگيهاي برتر و بالاتر در اين طرح صرفا مربوط به كيفيت توليد محصول مي باشد كه لازمه كنترلهاي كيفيت در مرحله خميرگيري و پخت و بسته بندي را طلب مي نمايد و در كنار اينها توجه به ذائقه مصرف كننندگان نيز حائز اهميت مي باشد در اين طرح نيز تكنولوژي متداول توليد كيك وكلوچه استفاده شده است و قيمت تمام شده محصول براحتي قابل رقابت با محصولات مشابه داخلي مي باشد.

نقطه سربسر توليد:

در نقطه سربسر توليد در آمد حاصل ا زفروش معادل مجموع هزينه هاي ثابت و متغير توليد خواهد بود

هزينه‏هاي متغير+ هزينه هاي ثابت اوليه= درآمد حاصل از فروش

(مقدار توليد× هزينه متغير واحد محصول) + هزينه ثابت سالانه= قيمت فروش واحد× مقدار توليد در نقطه سربسر

 نقطه سر بسر

تن278 XC=

نقطه سربسر توليد معادل قريب6/55% ظرفيت توليد طرح مي باشد كه با توجه به سادگي توليد محصول و پائين بودن سطح پيچيدگي دستگاههاي خط توليد كه موجب سهولت نگهداري تعميرات آنها مي گردد. كارخانه قادر خواهد بود همواره در ظرفيتي بمراتب بالاتر از نقطه سربسر و درحد ظرفيت 500 تن درسال كاركند.

نرخ بازدهي سرمايه:

سود ويژه كارخانه پس از كسر ماليات در سال اول سالانه000/616/23 ريال و در سالهاي بعد در جدول سود وزيان برآورده شده است. (بديهي است با توجه به آئينامه هاي ماليات در هر

 

مقطع زماني و در شرايط خاص مبلغ سود تغيير پيدا كند. ضمنا ماليات معادل 205%  سود عملياتي در نظر گرفته شده است)  و از طرفي با توجه به اينكه مبلغ سرمايه گذاري ثابت معادل 417/190/64 ريال مي باشد لذا نرخ برگشت سرمايه و مدت آن بشرح زير محاسبه مي‏شود.

 = نرخ برگشت سرمايه ثابت

  = نرخ بركشت سرمايه ثابت

                             

سال 2/3=100*1                 =مدت برگشت سرمايه

   نرخ برگشت

ملاحظه مي شود كه سرمايه گذري ثابت طرح پس از 2/3 سال بر مي گردد. وزمان برگشت با توجه به نوع كارخانه زمان مناسبي است و طرح از أين نظر داراي توجيه كافي است.

وابستگي طرح از نظر ماشين آلات به خارج و جود ندارد و فقط در صورتي كه آرد وشكر را محصول وارداتي تصور كنيم كارخانه از نظر مواد اوليه به خارج وابسته است و دو قلم فوق الذكر نيز از سوي دولت وارد و در اختيار كارخانجات قرار داده مي شود. و با فرض فوق مي توان  گفت ارزش افزوده حاصل صدر صد در داخل كشور ايجاد مي شود و سرمايه گذاري ثابت سرانه طرح 724/937/4 ريال مي باشد كه حاكي از اشتغال زائي نسبتا خوب طرح مي‏باشد…

.

.

روش توليد:

پس از تهيه خمير براساس فرمولاسيون مشخص خمير پس از لول كردن و شكل دهي در اندازه ها و شكل هاي مشخص در آمده در داخل سيني هائي چيده مي شود. سيني ها به داخل فر منتقل مي شود و پس از اينكه عمل پخت در درجه حرارت ومدت معين انجام گرفت سيني ها از فر خارج شده و پس از سرد شدن  كيكها برروي نوار كاغذ سلفون كه زيردستگاه دوخت حرارتي مي گذرد قرار  داده مي شود. و بدينوسيله كيك ها پس از گذشت از زير دستگاه  دوخت حرارتي سلفون در داخل كاغذ سلفون بسته بندي مي شود. كيكهائي كه در داخل كاغذ سلفون بسته بندي شده در داخل كارتن3 كيلوئي قرار داده شده و درب كارتن با چسب نوار كاغذي بسته ميشود براي توزين محتوي هر كارتن 3 كيلوئي از يك ترازوي معمولي استفاده مي شود.

بسته بندي كلوچه نيز در داخل كاغذ سلفون انجام مي گيرد ولي از جهت متفاوت بودن اندازه، كيك و كلوچه هنگام خريد دستگاهها مي توان دوخت دو منظور سفارش  داد كه براي بسته بندي كيك و كلوچه هر دو قابل تنظيم و استفاده باشد.

كلوچه كه در كاغذ سلفون بسته بندي شده است در داخل كارتن 3 كيلويي بسته بندي وبا چسب نواري كاغذي در بسته مي شود.

با توجه به اينكه بسته بندي در داخل كارتن بصورت دستي، انجام مي گيرد كيك و كلوچه هر دو مي تواند در داخل كارتنهاي بزرگتر يا كوچكتر كه بصورت آماده خريداري مي گردد بسته بندي شود.

برق:‍

برق مصرفي در كارخانه شامل برق مصرفي براي روشنائي ساختمان- روشنائي محوطه ومصرف برق ماشين آلات خواهد بود. توان مورد نياز ماشين آلات از سوي سازنده 20 كليو وات بدون در نظر گرفتن ضريب همزماني توصيه مي شود. كه با  در نظر گرفتن ضريب همزماني 80% كه پيشنهاد سازنده ماشين آلات مي باشد توان مصرفي 16 كليو وات مي باشد.

مصرف روشنائي ساختمان به ازاي 20 وات براي هر متر مربع محاسبه مي شود. كليووات 10=10140=20×507 مصرف روشنائي محوطه به ازاي 10 وات براي هر متر مربع محاسبه مي‏شود. كيلو وات 11=11000=10×1100 توان انشعاب خريداري كليووات 40= كيلووات 41=11+10+20= جمع توان مورد نياز

با درنظر گرفتن ضريب همزماني 80% توان مورد نياز كارخانه 32 كليووات مي باشد.

محاسبه انرژي مصرفي:

با توجه به اينكه مصرف برق ماشين آلات و روشنائي محوطه و ساختمان 8 ساعت در روز مي باشد و كارخانه 270 روز در سال كار مي كند:

.

.

.

جهت دریافت و خرید متن کامل پایان نامه و تحقیق و مقاله مربوطه بر روی گزینه خرید که در بالای صفحه قرار دارد کلیک نمایید و پس از وارد کردن مشخصات خود به درگاه بانک متصل شده که از طریق کلیه کارت هایی عضو شتاب قابل پرداخت می باشید و بلافاصله بعد از پرداخت انلاین به صورت خودکار لینک دانلود مربوطه فعال گردیده که قادر به دانلود فایل کامل ان می باشد.

پاسخ دهید