دانلود پایان نامه : وكيل و قاضي

دانلود پایان نامه : وكيل و قاضي

تعداد صفحات: 58

فرمت فایل: word

دسته بندی:

قیمت: 3500 تومان

تعداد نمایش: 291 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 16 مارس 2016

به روز رسانی در: 16 مارس 2016

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

3500 تومان – خرید

 دانلود پایان نامه : وكيل و قاضي

 

وكيل و قاضي

قاضی در یک محاکمه بر اساس کیفرخواست باید یک قاضی حرفه‌ای باشد (یعنی قاضی دادگاه عالی، یک قاضی دادگاه جزا یا قاضی تمام وقت دادگاه جزا یا معاون و قائم‌مقام تمام وقت یا یک قاضی پاره‌وقت)

تقسیم کار بین این انواع مختلف قضات در پاراگراف …… توضیح داده شده است. دادستانی باید یک نماینده و وکیل حقوقی داشته باشد. معمولاً متهم دارای یک وکیل است و احتمالاً متهم می‌تواند وکیلی از سرویس دفاع کیفری اخذ نماید. (وکیل تسخیری)

هر چند بعضی از مشاورین حقوقی حق حضور در دادگاه جزا را دارند. وکالت قانونی برای محاکمه براساس کیفرخواست هنوز معمولاً متضمن انتخاب مشاور حقوقی است که به نوبه خود یک وکیل مدافع را انتخاب می‌کند. پاراگراف‌های ذیل در ارتباطند با بعضی از جنبه‌های نقش وکیل مدافع دادستانی و متهم و ارتباط آن‌ها با قاضی. بحث‌ ما در این‌جا اساس آن بر روی تصمیمات و حکم دادگاه‌های قبلی است. (پرونده‌های تصمیم گرفته شده) و هم‌چنین براساس مجموعه مقررات رفتاری کانون وکلا.

این مجموعه قواعد رفتاری الزام قانونی ندارد (مجموعه قواعد رفتاری وکلا) اما دارای ارزش تشویقی بالایی است و یک وکیل مدافعی که مطابق با روح این مجموعه قوانین عمل می‌نماید نمی‌تواند مرتکب نقض نظامات آن حرفه شود.

سیستم عدالت کیفری در این کشور اساساً اتهامی است. وظیفه دادستان است که پرونده را از ناحیه دولت ارائه نماید. و نقش وکیل مدافع برای متهم دفاع از اوست. نتیجه این‌که مداخله قاضی بایستی محدود به ارائه چهارچوبی باشد که در آن وکلای طرفین وظایف خود را با دقت و به صورت منصفانه انجام دهند.

در پرونده منتشره در روزنامه Times در سال 1994 شکایت نمودند از این‌که قاضی از ارائه ادله ابتدایی (اولیه) به درستی توسط آن‌ها جلوگیری کرده و آن‌چنان مرتباً و به صورت خصمانه مداخله کرده است که امکان یک محاکمه عادلانه…

 

حصول اطمینان از حضور شهود Securing the attendance of witnesses

18.29 این وظیفه دادستان است که همه اقدامات معقول در جهت حصول اطمینان از حضور شهودی که نامشان در پشت کیفرخواست درج شده در دادگاه را انجام دهند مگر در ارتباط با یک شهود خاص، آنان (وکلای دادستانی) بتوانند قرائت نمایند شهادت به قید سوگند و یا اظهار کتبی او را برای اعضای هیئت منصفه بر حسب قواعد مندرج در پاراگراف 36-18 وکیل متهم بایستی برای حضور شهودی که خواهان احضار آنان است ترتیباتی بدهد. چنان‌چه شاهدی در روز محاکمه در دادگاه حضور نداشته باشد قاضی اختیار دارد که اعمال تنفس نماید و یا اجازه ادامه رسیدگی را بدهد علی‌رغم این‌که اعضای هیئت منصفه احتمالاً از ادله مفیدی محروم خواهند شد. اعمال اختیار قاضی بستگی خواهد داشت به موضوعاتی مانند اهمیت ادله‌ای که شاهد احتمال دارد که ارائه نماید، دلیل عدم حضور او (بیماری، مفقود شدن، غیبت به دلیل خروج از کشور، مورد تهدید قرار گرفتن احتمالی و …) و احتمال حضور در جلسه بعدی چنان‌چه پرونده قرار باشد که متوقف شود برای یک مدت زمان کوتاه. جایی که دادستان خواهان ادامه پرونده علی‌رغم غیبت یکی از شهودش است قاضی باید به صورت ویژه بررسی نماید میزانی را که شاهد غایب ممکن است به نوبه خود ادله (پرونده) متهم را مورد حمایت قرار دهد.

18.3 طرفین ممکن است نیاز به کمک در حصول اطمینان از حضور شهودی که خواهان احضار آنان در محاکمه هستند باشند. تا زمان تغییرات به وجود آمده و رسیدگی‌های انتقالی به موجب قانون آ.د.ک و تحقیقات مصوب 1996 رویه قدیمی این بود که قضات استنطاق دستور احضار شهود را در ارتباط با هر شاهدی که ادله او را دریافت کرده بودند صادر می‌کند. چنان‌چه ادله شاهد می‌توانست در محاکمه قرائت شود در این صورت وکیل مدافع متهم نسبت به صدور دستور احضار شاهد به صورت مشروط موافقت می‌نمود.

چنان‌چه وکیل متهم حاضر به قبول وضعیت به این ترتیب نباشد در این صورت آن‌ها اشاره خواهند کرد که با یک دستور احضار شاهد…

 

اظهار عدم کفایت ادله Submission of no case to answer

18-50 بعد از ارائه ادله توسط دادستانی اعم از شفاهی یا کتبی وکیل مدافع دادستانی اظهارات خود را با گفتن این‌که این‌ها ادله دادستانی بودند یا الفاظی به همین ترتیب خاتمه می‌دهد. وکیل مدافع سپس اگر بخواهد (مناسب بداند) اظهار می‌دارد که موردی برای پاسخ‌گویی نمی‌باشد (ادله کافی برای محکومیت وجود ندارد) (برای اظهاراتی شبیه به آن در محاکمات اختصاری و رسیدگی انتقالی به ترتیب مراجعه کنید به پاراگراف‌های…) چنان‌چه متهم وکیل نداشته باشد یا حتی اگر وکیل داشته باشد اما ظاهراً وکیل مدافع خواهان ارائه چنین اظهاری نیست وقتی که نیاز به آن وجود دارد قاضی محکمه می‌تواند این موضوع را به ابتکار خود مطرح سازد. این اظهار می‌تواند صورت گیرد نسبت به هر یک یا کلیه اتهامات و یا از جانب همه و یا هر یک از مظنونینی که به صورت مشترک در کیفرخواست می‌باشند. چنان‌چه اظهارات مبنی بر کفایت ادله دادستانی در مورد یک اتهام موفق باشد قاضی، هیئت منصفه را هدایت می‌کند به برائت متهمی که از جانبش این اظهار صورت گرفته نسبت به آن اتهام.

15-51 ادله کافی وجود ندارد چنان‌چه دادستان نتوانسته باشد ادله‌ای ارائه کند که براساس آن یک هیئت منصفه‌ای که به درستی توسط قاضی در مرحله خلاصه ارشاد شده است نتواند به درستی حکم محکومیت صادر کند. اگر واقعاً هیچ دلیلی مربوط به عنصر اساسی جرم وجود نداشته باشد به عنوان مثال به این دلیل که شاهد دادستانی کوتاهی کرده در ارائه دلیلی که از او انتظار می‌رفته است ادعای (اظهار) عدم کفایت دلیل مسلماً موفق خواهد شد (پذیرفته خواهد شد) ادعای عدم کفایت ادله هم ‌چنین بایستی پذیرفته شود (موفق باشد) چنان‌چه دادستان تکیه کند بر…

 

.

.

.

جهت دریافت و خرید متن کامل پایان نامه و تحقیق و مقاله مربوطه بر روی گزینه خرید که در بالای صفحه قرار دارد کلیک نمایید و پس از وارد کردن مشخصات خود به درگاه بانک متصل شده که از طریق کلیه کارت هایی عضو شتاب قابل پرداخت می باشید و بلافاصله بعد از پرداخت انلاین به صورت خودکار لینک دانلود مربوطه فعال گردیده که قادر به دانلود فایل کامل ان می باشد.

پاسخ دهید