دانلود پایان نامه : نقش EARENDValue در كنترل پروژه

دانلود پایان نامه : نقش EARENDValue در كنترل پروژه

تعداد صفحات: 160

فرمت فایل: word

دسته بندی:

قیمت: 6000 تومان

تعداد نمایش: 322 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 18 مارس 2016

به روز رسانی در: 18 مارس 2016

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

6000 تومان – خرید

دانلود پایان نامه : نقش EARENDValue در كنترل پروژه 

 

مقدمه

1
مفاهيم پروژه 4
محدوديت‌هاي مديريت پروژه 14

برنامه ريزي كلان ، تفصيلي و عملياتي پروژه

29
مراحل يك پروژه 37
محاسبه زمان پروژه 38
شبكه‌هاي پرت و سيستم تخمين زمان 45
گام‌هاي اجراي پروژه و انواع ساختار پروژه 49
معرفي تكنيك EARNED VALUE 55
مقايسه روشهاي پيش‌بيني شده دوره طرح متفاوت با استفاده از متريك ارزش كسب شده 68
دوديدگاه در باره EARNED VALUE 87
تفاوت MSP و PrimAvera 94
پروژه طرح افزايش ظرفيت و توسعه سيمان مازندران 101

توضيحات پروژه سيمان مازندران

103
چارت پروژه 104
اجزاي تشكيل دهنده پروژه و بررسي پروژه 105
توضيحات،Mazandaran Cement MSP 108
نقش Value engineering  در اجرا پروژه 119
فرم ارزيابي پيمانكار 158
مشكلات شركت صنايع آذراب 161
منابع 163
ضميمه 164

 

تفاوت MSP و     PRIMAVERA

موافق استاندارد PMI، مديريت پروژه، شامل بكارگيری چهار عامل اساسی

 ا- دانش (Knowledge)

 2- مهارت‌ها  (Skills)

3- ابزار (‏Tools)

4- تكنيك‌های (Techniques)

لازم در اداره جريان اجرای فعاليت‌ها، به منظور رفع نيازهای پروژه است.

نقش ابزار مناسب در پيشبرد اهداف مديريت پروژه انكارناپذير است.

 در واقع پس از طراحی سيستم مديريت پروژه در سازمان، بكارگيری ابزار مناسب در اين سيستم، يكی از مهم ‌ترين عوامل محقق كننده اهداف مديريت پروژه در سازمان است.

در اين يادداشت‌ها تحت عنوان “ابزارهای مديريت پروژه” بنا داريم به ابزارها و نرم‌افزارهای مناسب مديريت پروژه اشاره نماييم.

 

نرم‌افزارMicrosoft Project)  MSP) :

نرم‌افزار Microsoft Project يكی از قوی ‌ترين و قديمی ‌ترين نرم‌افزارهای موجود كنترل پروژه محسوب می‌شود. اين نرم‌افزار قريب به 10 سال است كه به بازار ايران وارد شده و به شكل گسترده توسط كاربران و برنامه‌ريزان پروژه مورد استفاده واقع می‌شود. مهندسان كنترل پروژه عموماً از اين نرم‌افزار به عنوان ابزاری جهت مديريت زمان پروژه‌ها استفاده می‌كنند. مايكروسافت پروجكت، عليرغم وجود برخی محدوديت‌ها و كمبودها (در مقايسه با نرم‌افزارهای مشابه) به عنوان يك نرم‌افزار كاربردی و پرطرفدار در جهان و خصوصاً در ايران روزانه مورد استفاده كاربران بی‌شماری قرار می‌گيرد.

سهولت كار با اين نرم‌افزار ، قابليت استفاده از امكانات Windows ، سازگاری با ساير نرم‌افزارهايMS Office و شباهت كامل محيط و جعبه ابزارهای آن با ساير محصولات مايكروسافت، راهنمای Online و كامل داخل برنامه، وجود گزارش‌ها وView های متنوع، امكان تعريف View ها وTableهای جديد و به طوركلی داشتن يك محيطUserFriendly اين نرم افزار را به نوعی از ساير نرم‌افزارهای مشابه متمايز كرده است.

 

 

اين نرم‌افزار، مديريت پروژه تمام مراحل يك پروژه از برنامه‌ريزی تا تكميل و انتقال گزارش‌های نهايی را در برمی‌گيرد، به طور خلاصه بايد گفت، در يك طرح، MSP ابزاری ارزشمند است برای:

الف) سازماندهی طرح

ب) زمان بندی كارها

ج) اختصاص منابع و هزينه‌كارها

د) تنظيم طرح برای برآورد كردن محدوديت‌ها

ه) آماده كردن گزارش‌ها برای انتقال طرح نهايی به همه كسانی كه بايد طرح مورد نظر را اجرا كنند.

پس از آغاز پروژه و اتمام كار برنامه‌ريزی پروژه توسط اين نرم‌افزار، آن را برای كنترل و نظارت بر كارهای در دست اقدام، به شرح زير می‌توان به كار برد:

 • كنترل عملكرد واقعی
 • برنامه‌ريزی روی جدول زمانی پروژه
 • اصلاح طرح برای رويارويی با احتمالات
 • ارائه گزارش‌های مطلوب

شايان ذكر است برای پروژه‌هايی كه بيش از 9999 فعاليت دارند، از ابزارهای پيشرفته ‌تری همچون نرم‌افزار Primavera (كه به آن نيز خواهيم پرداخت) بايد استفاده نمود. معمولاً توصيه می‌شود به دليل سادگی فوق‌العاده اين نرم‌افزار و يادگيری سهل ‌تر آن نسبت به ساير ابزارهای ديگر كنترل پروژه، قبل از يادگيری پريماورا و يا ساير نرم‌افزارهای مديريت زمان، به يادگيری MSP بپردازيد. در اين صورت به دليل مشابهت مبانی و اصول برنامه‌ربزی و كنترل پروژه در اين نرم‌افزارها، فرايند..

.

.

مقدمه :

کلیه افرادی در مشاغل و مسئولیتهای مختلف حداقل در طول مدت خدمت خود با یک پروژه سرو کار پیدا می کنند . وظایف و مسئولیت کسانیکه در قسمتهای طرح و برنامه سازمانها کار می کنند عموما در رابطه مستقیم با برنامه ریزی وکنترل پروژه ها می باشد . وکسانیکه در مراکز صنعتی و تولیدی کار می کنند نیز در طول خدمت خود با پروژه های صنعتی از قبیل تولید یک محصول جدید، احداث یک واحد تولید مدرن ویا تعمیرات اساسی ماشین آلات سروکار پیدا می کنند وهم چنین افرادی که در سازمانهای غیر دولتی بکار مشغولند نیز در مواقعی خود را با لزوم برنامه ریزی ادارات جدید ، تغییر مکان مراکز کاری که در نوع خود یک پروژه محسوب می شود روبرومی بینند .

برنامه ریزی آموزش واعزام نیروها ی مسلح به جبهه ، تدارک مهمات و تجهیزات و مهمتراز همه برنامه ریزی عملیات نظامی از نمونه های بارز برنامه ریزی یک پروژه پیچیده می باشد که بیشترین وقت مسئولین مربوطه را به خود اختصاص می دهد .

 

اهداف پروژه :

هر پروژه ای خواه تاسیس یک ساختمان جدید باشد ویا تهیه ماشین آلات وتولید یک محصول تازه ، متضمن صرف هزینه وسرمایه گذاری قابل توجهی میگردد. بازده این سرمایه گذاری واهداف پروژه باید کاملا روشن ومنطقی باشند.کسانیکه مسئولیت تخصیص بودجه وتصویب اجرای یک پروژه را بر عهده دارند باید بطور دقیق از چگونگی صرف پول واهداف پروژه آگاه باشند ، این اهداف بطور کلی در سه گروه به شرح زیر خلاصه می شوند :

 • کیفیت ومشخصات فنی کار تمام شده که در مورد پروژه های ساختمانی مشخصات بنا ومقاومت لازم قسمتهای مختلف ساختمان ودر مورد طرحهای صنعتی ، میزان بازدهی ماشین آلات وحدود دقت قطعات ماشین شده اهداف فنی کار را مشخص می نمایند .
 • بودجه ای که در چهار چوب آن کار باید انجام گیرد .
 • مدت زمان اجرای کار .

 

معمولا با افزایش وطولانی تر شدن مدت یک پروژه از زمان برنامه ریزی شده آن هزینه های آنهم افزایش می یابد . این افزایش از طرفی بخاطر وجود تورم واز بین رفتن قدرت خرید بودجه اختصاصی طرح واز طرف دیگر بخاطر معطل نگهداشتن نیروی انسانی و تجهیزات بیش از مدت لازم وعدم استفاده از آنها درانجام پروژه های دیگر بوجود می آید . این رابطه روشن ومستقیم بین هزینه وزمان و توجه به اثرات زیانبار عدم اتمام بموقع پروژه، لزوم استفاده از روشهای علمی برنامه ریزی وکنترل پروژه را بیش از پیش آشکار می سازد .

 

مشخصات یک برنامه ریزی خوب و قابل اجرا:

اکنون که لزوم برنامه ریزی پروژه تا اندازه ای روشن شد بهتر است قبل از پرداختن به یک روش خاص برنامه ریزی، مشخصات یک برنامه موثر و قابل اجرا بررسی گردد و ملاکهای ارزیابی یک برنامه ریزی موفق بدست آید .

بطور کلی یک برنامه موثر وقابل اجرا باید دارای موارد ذیل باشد :

 • از نظر فنی امکان پذیر باشد .
 • بر برآوردها ی قابل اطمینان استوار باشد .
 • متناسب با منابع موجود و قابل دسترس باشد .
 • در صورت استفاده مشترک از منابع یک پروژه دیگر با برنامه آن پروژه هماهنگ باشد .
 • در مقابل لزوم ایجاد تغییراتی در مشخصات و ترتیب اجزای کارهای پروژه انعطاف پذیر باشد .
 • فعالیتهای بحرانی را بخوبی مشخص ومتمایز سازد .

علاوه بر رعایت نکات فوق ، برای اجراي موفقیت آمیز یک پروژه ، ایجاد یک سازمان اجرايی منسجم و تعیین یک مدیر کاردان و با اختیارات کافی که برای وی خطوط ارتباطاتی موثری در نظر گرفته شده باشد ضروری می باشد .

 • فعالیتهای بحرانی را بخوبی مشخص و متمایز سازد . علاوه بر رعایت نکات فوق ، برای اجراء موفقیت آمیز یک پروژه ، ایجاد یک سازمان اجرائی منسجم و تعیین یک مدیر کاردان و با اختیارات کافی که برای وی خطوط ارتباطاتی موثری در نظر گرفته شده باشد ضروری می باشد .

.

.

.

جهت دریافت و خرید متن کامل پایان نامه و تحقیق و مقاله مربوطه بر روی گزینه خرید که در بالای صفحه قرار دارد کلیک نمایید و پس از وارد کردن مشخصات خود به درگاه بانک متصل شده که از طریق کلیه کارت هایی عضو شتاب قابل پرداخت می باشید و بلافاصله بعد از پرداخت انلاین به صورت خودکار لینک دانلود مربوطه فعال گردیده که قادر به دانلود فایل کامل ان می باشد.

پاسخ دهید