دانلود پایان نامه : مخابرات

دانلود پایان نامه : مخابرات

تعداد صفحات: 98

فرمت فایل: word

دسته بندی:

قیمت: 4600 تومان

تعداد نمایش: 463 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 17 مارس 2016

به روز رسانی در: 17 مارس 2016

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

4600 تومان – خرید

دانلود پایان نامه : مخابرات

 

فهرست مطالب

فصل 1: اجزای یک سیستم رادیویی

مدولاسیون

مقایسة سیستمهای مدولاسیون

نویز الکتریکی

حلقه های قفل شده در فاز

توصیف سادة عملکرد PLL

آشکارساز فاز

اصلاحات PLL

فصل 2: مدولاسیون

مدولاسیون دامنه

سیستمهای دو کنار باندی و تک کنار باندی

روش تغییر فاز

مدولاسیون زاویه

مدولاسیون فاز FM

مدولاسیون فرکانس FM

تعریف ضریب مدولاسیون برای FM

طیف امواج مدوله شدة زاویه ای

تحلیل نویز

داتاکید در سیستمهای FM

مدولاسیون پالس

مدولاسیون زمان پالس PTM

مدولاسیون کدهای پالسی PCM

فصل 4:

گیرنده های FM

مشخصات آشکار ساز FM

پاسخ به سیگنال های تداخلی و نویز

جداسازها

آشکارساز با PLL

آشکار ساز برای FM دیجیتالی

نمونه ای از یک گیرندة FM کامل

اعوجاج مدولاسیون تداخلی و بایاس

فصل 5

فرستنده های FM

مدولاتورهای تغییر فاز

فصل 6

مدولاتورهای FM

فصل 7

دمولاتور FM

تقدير نامه


مقدمه

زمان زیادی از اولین پیامی که مارکونی مخترع رادیو مخابره کرد نمی گذرد. اما در همین زمان کم ارتباطات توسعة فراوانی داشته است. با توجه به پیشرفت های اخیر در زمینة ارتباطات نام عصر ارتباطات برای قرن حاضر بسیار مناسب است عمدة ارتباطات و ارسال امواج مخابراتی توسط دو موج FM و AM صورت می گیرد.

مدارات مخابراتی برای دستگاههای فرستنده و گیرنده ، جدا
کننده ها، تقویت کننده ها ، که خود انواع مختلف دارند با استفاده از مدل ها و روابط ریاضی تعریف می شوند. آماده سازی و ارسال امواج توسط موج (FM) برای مخابرة اطلاعات و پیامها (مدولاسیون FM) و دریافت کردن و جداسازی اطلاعات فرستاده شده جهت استفادة کازربر (مدولاسیون FM) موضوع مورد بررسی این پروژه می باشد.

 


اجزاي يك سيستم راديويي

فرآيندي كه طي آن پيام اصلي به شكل مناسب براي انتقال تبديل مي‌شود مدولاسيون نام دارد. در فرآيند مدولاسيون مشخصه اي – مانند دامنه، فركانس يا فاز – از يك حامل[1] فركانس بالا متناسب با مقدار لحظه اي سيگنال مدوله كننده (پيام) تغيير مي كند. به اين ترتيب محتويات پيام اصلي به بخشي از طيف فركانسي در حوالي فركانس حامل منتقل مي شود. در گيرنده فرآيند

[1] – حامل مي تواند يك موج سينوسي يا يك قطار پالس باشد….

 

مدولاسيون

مدولاسيون فرايندي است كه طي آن اطلاعات يك سيگنال صوتي، تصويري يا داده ها قبل از مخابره به يك حامل RF منتقل مي شوند. فرآيند عكس – بازيابي اطلاعات از سيگنال RF – دمدولاسيون يا آشكارسازي نام دارد. يك مدولاتور ساده مشخصاتي از موج RF را متناسب با موج مدوله كننده تغيير مي دهد؛ اين عمل مدولاسيون آنالوگ نام دارد. در مدولاتورهاي پيچيده تر سيگنال مدوله كننده قبل از مدولاسيون، ديجيتالي و كدبندي مي شود. در بسياري از كاربردها مدولاسيون ديجيتال بر مدولاسيون آنالوگ ترجيح داده مي شود.

يك سيستم مخابراتي كامل (شكل 6) از يك منبع اطلاعات، يك منبع RF ، يك مدولاتور، يك كانال RF (متشكل از طبقه هاي RF فرستنده و گيرنده…

 

مدولاسيون پالس

سيستمهاي AM و FM تشريح شده در فوق را سيستمهاي مدولاسيون آنالوگ مي نامند. در اين سيستمها سيگنال مدوله شده پيوسته است، با استفاده از مالتي پلكس تقسيم فركانس (FDM) هر كانال اطلاعاتي به يك كانال فركانسي خاص منتقل مي شود. روش ديگري كه كاربرد آن رو به فزوني گرفته طبيعت ديجيتالي دارد، در اين روش مدولاسيون پالسي به كار مي رود و از سيستم مالتي پلكس تقسيم زمان (TDM) استفاده مي شود. در اين سيستمها نمونه‌هاي كوتاه مدت پيام مشخصه اي از يك قطار پالس را مدوله مي كنند.

قضيه نمونه برداري اساس ارسال اطلاعات با يك قطار پالس است. قضيه نمونه برداري مي گويد كه اگر از يك سيگنال با باند محدود، كه بالاترين فركانس آن است، به طور پيوسته با آهنگي كمي بزرگتر از نمونه برداری شود نمونه حاوی تمام اطلاعاتی موجود در آن سیگنال خواهد بود. برای نشان دادن کیفی صحت قضیه نمونه برداری موج سینوسی شکل 17 را در نظر می گیریم و فرکانس آن را fh فرض می کنیم. اگر از اين سيگنال…

 

فركانس مدولاتور روي MC1648VCO

در انجام آزمايشات ما از فركانس مدولاتور روي چيپ MC1648VCO كه در شكل 3 نشان داده شده است استفاده مي كنيم. اساساً اين مولد يك اسیلاتور و مدار تنظيم كننده كه فركانس را در انتهاي ورودي مشخص مي كند. در اين مدار خازن هاي بايپلس و به عنوان فيلترهايي براي نويز (اختشاش) مي باشند. زمانيكه عمليات در فركانسهاي بالا مثلاً (2/4MH2) صورت مي گيرد، راكتانس ظرفيت اين دو خازن خيلي كوچك است و مي تواند براي اهداف آزمایش و عملی از آن صرف نظر كرد.

بنابراين در معادله AC در مدار خازني تانك (تيونينگ) كه در شكل 4 نشان داده شده است، بصورت مدار رزونانس (تشديد) LC موازي مي باشد.

خازن C مي تواند با ظرفيت مدل (cd) 1SV55 در نظر…

 

.

.

.

جهت دریافت و خرید متن کامل پایان نامه و تحقیق و مقاله مربوطه بر روی گزینه خرید که در بالای صفحه قرار دارد کلیک نمایید و پس از وارد کردن مشخصات خود به درگاه بانک متصل شده که از طریق کلیه کارت هایی عضو شتاب قابل پرداخت می باشید و بلافاصله بعد از پرداخت انلاین به صورت خودکار لینک دانلود مربوطه فعال گردیده که قادر به دانلود فایل کامل ان می باشد.

پاسخ دهید