دانلود پایان نامه : صنعت کاغذ سازی

دانلود پایان نامه : صنعت کاغذ سازی

تعداد صفحات: 187

فرمت فایل: word

دسته بندی: - - - -

قیمت: 6800 تومان

تعداد نمایش: 187 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: ۵ خرداد ۱۳۹۵

به روز رسانی در: ۵ خرداد ۱۳۹۵

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

6800 تومان – خرید

دانلود پایان نامه : صنعت کاغذ سازی

 

چکیده

افزایش جمعیت به ویژه در کشورهای در حال توسعه که به لحاظ منابع چوبی فقیرند و ازدیاد تقاضا بار دامنه وسیعی از تولیدات حاصل از فیبر ، فشار زیادی را بر منابع چوبی اعمال نموده . با توجه به مفهوم توسعه پایدار که در آن هم حمایت از اکوسیستم و هم خواسته های در این پروژه به ارائه فرآیندهای تولید کاغذ از منابع فیبری کشاورزی پرداخته شده است . منابع فیبری کشاورزی از محصولات فیبری یا پس مانده های محصولات کشاورزی حاصل می آیند . ذخیره عظیمی از مواد اولیه تجدید شونده که در خمیر سازی قابل استفاده اند ، وجود دارد . که در سالهای آتی بطور فزاینده ای مورد استفاده قرار خواهند گرفت .

 

مقدمه ای بر کاغذ

۱ ـ ۱ : مقدمه

کاغذ یک پاره اصلی تمدن بشر طی دو هزار سال گذشته بوده است و ارتباط بسیار نزدیک ما با این ماده سبب شده است تا آن را ماده ای با پیچیدگی خاص ندانیم . اما این تصور از حقیقت به دور است . کاغذ از منابع گیاهی تهیه می شود ، لذا هم از نظر مورفولوژی و هم از نظر فیزیکی و شیمیایی ماده‌ پیچیده ای است . خود فرآیند تولید کاغذ یعنی اساس فرآیند صاف سازی و تشکیل شبکه ضعیفی از نمود الیاف تا حد زیادی پیچیده است . این نمود شبیه کاغذ با وجود مقاومت کم آن ، بایستی به طور پیوسته از بخش های پرس و خشک کن ماشین کاغذ عبور کرده و با سرعتی که در حال حاضر حدود ۶۰ است . به صورت نوار ، پیچانده شود ؛ عملی که در جریان آن نمود کاغذ تحت کشش قرار می گیرد برای جلوگیری از پارگی های متوالی کاغذ و یکنواختی آن ، برخی از پیشرفته ترین فناوری های مهندسی کنترل مورد نیاز است . در این فصل بحثی کوتاه در زمینه کاغذ و انواع آن ، تاریخچه و کاربرد آن ارائه خواهد شد .

۱ ـ ۲ . تاریخچه

لزوم ثبت و انتقال افکار و عقاید و ارتباط با همنوع از ابتدای تاریخ ، انسان را وا داشت تا راهی برای آن پیدا کند . انسانهای اولیه با الهام گیری از محیط پیرامون خود و با ابزار و وسایل موجود این امکان را هر چند بصورت ابتدایی فراهم آوردند که اولین نشانه های آن را می توان در غارهای لاسکو [۱] ولتامیر [۲] مشاهده نمود . بعدها لوحه های گلی ، فلز ، سنگ ، پوست درختان ، پست حیوانات،  استخوان و …. به عنوان موردی جهت نوشتن یا نقاشی کردن مورد استفاده قرار گرفت لوحه های گلی بدست آمده از تمدن بین النهرین ( میان رودان ) حاکی از رواج این ماده برای نوشتن در این تمدن می باشد . اولین کتابها در خاورمیانه و بی الواح گلی نوشته و در مجاورت آفتات خشک شد . مهترین الواح این دوره الواحی است که مربوط به حماسه « گلیگمش » است . این الواح براحتی می شکستند و تمام زحمت سازند گانش بر باد می رفت . مصریان باستان ۲۰۰۰ الی ۲۵۰۰ سال  قبل از میلاد ، نوشتن روی کاغذ پاپیروس را آغاز کردند . پاپیروس نام گونه ای از نی شبیه خیزان است که در کرانه رود نیل می روید . نی را بصورت تسمه می آوردند و با کمک نشاسته به یکدیگر می چسباندند . این روش Explicit.liber نامیده می شود . کمبود پاپیروس در آسیای صغیر شد . در حالیکه مردم هندوستان ، آسیای جنوب شرقی ، خاور دور به خاطر مسایل مذهبی از پوست استفاده نمی کردند . ۱۰۵ سال قبل از میلاد مسیح اولین کاغذ  را  Is’ai lum در چین ساخت . مود اولیه این کاغذ را ضایعات کنف ، بامبو و شاهدانه تشکیل داده بود . این کاغذ چون زیاد به هم مالیده و سفت نبود براحتی پاره می شد . کلمه کاغذ از نام چینی ها چندین سال نحوه ساخت کاغذ را در پرده نگه داشتند اما کم کم این روش از چین به هندوستان و اروپا رسید و از سمرقند و آسیای مرکزی گذشت .

در اروپا ، کاغذ جایگزین پوستها گردید . در سال ۱۴۵۰ با ابداع صنعت چاپ در آلمان ، تقاضا برای کاغذ و به دنبال آن نیاز به منابع جدید لیگنو سلولزی افزایش یافت ، در حدود ۱۰۵ سال بعد در بیشتر کشورهای اروپایی و نیز مکزیک کارخانه های کاغذسازی با وسایل دستی ایجاد گردید .

مردم اروپای جنوبی  این  فرایند را آموحتند و ساخت تکه های کاغذ ار نزدیک به پایان قرن چهاردهم آغار کردند . سازندگان انگلیسی در قرن هفدهم تولید را آغاز و یک قرن چهاردهم آغاز کردند . سازندگان انگلیسی در قرن هفدهم تولید را آغاز و یک کارخانه کاغذ سازی در ایالات متحده ۱۶۹۰ تأسیس کردند . در این زمان تمام کاغذ اروپا از پنبه و کتان ساخته می شود . چاپ کتاب با انجیل گوتنبرگ آغاز شد  به طور فزاینده ای تقاضا برای کاغذ را افزایش داد .

در حدود سال ۱۷۵۰ ، در هلند مخلوط کنی ابداع شد که آن را هولندر نامیدند در سال ۱۷۹۹ ، روبر فرانسوی فرایندی برای شکل دهی کاغذ ورقی روس صافی سیمی متحرک اختراع کرد . در مدت تکامل و بهبود آن . به ماشین فرد رینیز تبدیل شد . در سال ۱۸۰۹ دیکینسون ماشین استوانه ای را اختراع کرد و بدین ترتیب ماشین فوردرینیر کنار رفت ، ولی در سال ۱۸۰۳ برتری ماشین فورد رینیر برای ساخت کاغذهای خوب معلوم شد . در سال ۱۸۲۶ اولین بار استوانه های بخار را برای خشک کردن به کار گرفتند و اولین ماشین فورد رینیر در ایالات متحده در سال ۱۸۲۷  متداول شد . متناسب با پایین رفتن قیمتها و توسعه تحصیلات عمومی تقاضا برای کاغذ افزایش یافت ، بنابراین کمبود کاغذ آغاز شد . یکی از مردم ساکسوئی به نام کلر فرایندی مکانیکی برای ساخت خمیر کاغذ از چوب ابداع کرد ، ولی کیفیت کاغذ تولید شده پایین بود . فرایند قلیایی برای ساخت خمیر کاغذ از چوب را وات و بورگس در سال ۱۸۵۱ ابداع کردند . در سال ۱۸۵۷ ، به شیمیدان آمریکایی نایلمن ، گواهی ثبت اختراع اولیه برای فرایند سولفیت اهدا شد ، که خمیر کاغذی خوب با سهولت رنگبری تولید می کرد . فرایند کرافت ( از واژه آلمانی کرافت به معنی قوی ) در آزمایشهای اولیه که ذهن در دانزیگ انجام داد در سال ۱۸۸۴ به نتیجه رسید . این فرایند به طور متداول همچنین فرایند سولفات نامیده می شود  ، زیرا سدیم سولفات به عنوان ماده شیمیایی جبرانی برای محلول پخت استفاده می شود . عامل حل شده ، با وجود این ،  نیست . در سال ۱۹۰۹ فرایند سولفات به ایالات متحده معرف شد . در آن زمان تولید خمیر کاغذ به ۴۸ درصد مکانیکی ، ۴۰ درصد سولفیت ، ۱۲ درصد قلیایی تقسیم شده بود .

 

 

فرایند سولفات به تدریج در صنعت تولید کاغذ جای خودش را باز می کرد ( جدول ۲ ) ، و در سال ۱۹۸۱ توزیع آن به ۵/۱۰ درصد مکانیکی و گرما مکانیکی ، ۵/۳ درصد سولفیت ، ۲/۷۸ درصد سولفات ، و ۷/۷ درصد نیم شیمیایی تقسیم شد ساخت خمیر کاغذ به تدریج به صنعتی مستقل تبدیل شد در حالیکه به خدمت صنایع دیگر علاوه بر ساخت کاغذ در آمد . ریون ، سلولوز استرها و اترها ، و سلولوز نیترات بار مصرف در پلاستیک و مواد منفجره از لحاظ تجارتی مهم شده است و بیشتر خمیر کاغذ با کیفیت بالا را مصرف می کند . کنترل و مصرف محصولات جنبی صنعت کاغذسازی به توجه بسیار زیادی نیار دارد . ایجاد محصولات مفید از لیگنین و مایعات زاید نشان دهنده افزایش درآمد  برای این صنعت و راه حلی برای مشکل آلودگی روخانه هاست ، ولی توسعه واقعاً تازه آغاز شده است و بیشتر محصولات جنبی هنوز به صورت ضایعات تلقی و سوخته می شود .

۱ ـ ۳ : تاریخچه کاغذسازی در ایران

هخامنشیان تا زمان حمله اسکندر بر روی لوحه های گلی می نوشتند و این در حالی است که از دوران فرمانروایی پارت ها پوست های نوشته شده به دست آمده است که به آن « دیفترا » می گفتند و ریشه دفتر که امروزه به کار می رود ، از همان گرفته شده
است .

در حدود سال ۶۵۰ میلادی ساسانیان کاغذ چینی را که از پوست درخت توت ساخته می شد به ایران وارد کردند ، اما این کاغذ منحصراً برای مدرک مهم دولتی به کار برده می شد.

در سال ۷۵۱ میلادی در زمان عباسیان و در جنگ میان آنان با اعراب تعدادی از چینی هایی که اعراب را در جنگ ریزی می دادند به اسارت درآمدند . در میان اسیران چند تن کاغذساز بود که آنها را به سمرقند برده و با استفاده از دانش آنها صنعت کاغذسازی را در این شهر رایج نمودند .

۱ ـ ۴ : اهمیت کاغذ :

کاغذ در طول تاریخ پیدایش خود تاکنون ، پیوسته اصلی ترین و پایدارترین ابزار انتقال اندیشه بشری بوده و بی تردید تا سالیان مدید نیز چنین خواهد بود . پیدایش و گسترش وسایل ارتباطی صوتی و تصویری و همچنین شبکه های رایانه ای نه تنها از مصرف کاغذ در جهان کم نکرده ، بلکه همچنان این مصرف در حال افزایش است . امروزه کاغذ یکی از کاغذهای مهم و استراتژیک به شمار می آیند و رشد مصرف سرانه آن در یک کشور ، یکی از شاخصهای رشد و توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی به شمار می آید .

اهمیت خمیر و کاغذ در اقتصاد برخی کشورها به حدی است که کشورهای تولید کننده و مصرف کننده سازمانها و کنسرسیومهایی برای آن ایجاد کرده اند .

نقش کاغذ در دنیای کنونی و معرفی مصرف سرانه آن به عنوان شاخص برای توسعه از یک سو و نیز قیمت گذاری چاپ و تحریر در کشور توسط دولت و نظارت بر توزیع آن ، اهمیت کاغذ را روشن می سازد .

[۱] ( Lascaux ) : نام غارهای در جنوب غربی فرانسه ، که بر دیوارهای آن نقاشی های مربوط به دوره پاریند سنگی پیدا شده است .

[۲] (Altamira ) : نام یک غار آهنگی در شمال اسپانیا است که نخستین بار در سال ۱۸۷۹ نقاشی های مربوط به دور آن پاریند سنگی بر سقف و دیوارهای آن کشف شد .

.

.

فصل پنجم

 

انواع فرآیندهای تولید خمیر کاغذ

منابع فیبری اساساً شبکه ای هستند از الیاف که با یک ماده پلیمری به نام لیگنین به هم چسبیده اند . هدف از عملیات تولید خمیر ، جدا کردن این الیاف ( که خود از یک پلیمر طبیعی به نام سلولز و نیز همی سلولزها ساخته شده اند ) از یکدگیر است . الیاف سلولزی می توانند با هم پیوندهی هیدورژنی برقار کنند . با خروج آب از الیاف تعداد پیوندها بیشتر می شود اما این پدیده برگشت پذیر است .

کاغذ را می توان از نرم کردن و به شکل نمد درآوردن فیبرویهای سلولز بدست آورد که از آغاز  تا پایان شامل مراحل زیر است :

۱ ـ تهیه چوب و یا الیاف سلولزی دیگر

۲ ـ پخت

۳ ـ شستشوی محصول پخت

۴ ـ رنگ زدایی ( در مواردی که خمیر سفید مورد نظر باشد ) .

۵ـ خشک کردن ، پرس کردن و بسته بندی بصورت عدل و….

۱ ـ تهیه چوب و یا الیاف دیگر و آماده کردن جهت پخت

قبلاً گفته شد الیافی که  در ساختن کاغذ بکار می رود اساساً از سلولز تشکیل شده است و بدیهی است الیاف درختان مختلف دارای مشخصات متفاوت باشند . بطور کلی ر صنعت کاغذسازی دو نوع الیاف بکار می روید :

الف ) الیاف بلند

ب ) الیاف کوتاه

درختانی که دارای الیاف بلند هستند از دسته سوزنی برگ بوده و آن دسته از درختانی که دارای الیاف کوتاه هستند از رده پهن برگان محسوب می شوند . البته کوتاهی و بلندی الیف لفظی نسبی است وی بطور کلی طول متوسط الیاف بلند در حدود ۳ تا ۴ میلیمتر می باشد که در بعضی از گیاهان مثل الیاف پنبه به ۶ میلیمتر هم می رسند . طول الیاف کوتاه بطور متوسط در  حدود ۲/۱ میلیمتر و حداقل آن در حدود ۵/۰ میلیمتر است . بایستی خاطر نشان ساخت که بر حسب گونه درخت چه از نوع الیاف بلند و چه الیاف کوتاه اصولاً خواص مشترکی بین الیاف موجود است و در بعضی از خواص با هم متفاوت هستند مثلاً مقاومت الیاف بلند بیشتر از الیاف کوتاه است  .

در تهیه چوب برای پخت از سیستم های مختلفی در صنعت استفاده می شود و بطور معمول از مراحل زیر تشکیل شده است :

الف ـ دستگاه پوست کنی

ب ـ دستگاه خرد کنی

ج ـ دستگاه غربال

پوست درخت در کارخانه تولید خمیر با یکی از دو روش پوست زدایی جدا می شود . ۱ ـ با سایش الوار چوب به یکدیگر در مخزن چرخان استوانه ای جدا می شود . در مخازن ثابت از چرخ دنده برای انتقال الوار استفاده می شود . از همان اصول پیروی می کند . پوسته ها در جریان آب حمل ، سپس جدا و معمولاً سوزانده می شود . شرکتی در اورگان مواد مومی و چوب پنبه مانند را از پوست بازیابی می کند .

۲ ـ این روش پوست زدایی هیدرولیکی است . در این روش فواره ای از آب پرفشار ( در این حدود Mpa 10 ) به طور مماسی به الوار هدایت و پوست درخت را کاملاً جدا و خرد می کند و سپس برش می دهد . پوست  درخت بازیابی شده اغلب بیش از سوزاندن برای کاهش محتوی آب و تسهیل در احتراق فشرده می شود .

مراحل الف تا ب را کلاً تهیه چیپس می گیرند و این سیستم برای استفاده از چوب و تهیه خمیر از درختان بکار می رود و برای تهیه خمیر از گیانان دیگر از سیستم های دیگر استفاده می شود که در حال حاضر در دنیا مهمترین آن تهیه خمیر از الیاف تفاله نیشکر می باشد . سایر گیاهانی که از الیاف آن برای پخت و تهیه خمیر کاغذ استفاده می شود عبارتند از کاه و کلش ( ساقه غلات و برنج ) ، ضایعات نخل های مختلف ، نی ، کنف پنبه و علفی بنام استپارتو  که هر کدام بر حسب خواص الیاف آن و یا امکانات موجود برای تهیه خمیر کاغذ بکار برده می شوند .

پخت

پس از تهیه چیپس ، عمل پخت صورت  گرفته و خمیر قهوه ای رنگی بدست می آید .

سیستم پخت به دو دسته پیوسته و ناپیوسته می باشد . در سیستم پخت ناپیوسته طول مدت پخت معمولاً بیشتر است و در سیستم پیوسته این مدت کوتاهتر و بنابراین تولید نسبی بیشتر است .

فرآیندهای تهیه خمیر کاغذ

همه فرایندهای به کار گرفته شده برای تهیه خمیر کاغذ یک هدف را دنبال می کنند : در همان حال که سلولوزی رها می شود از الیافی با بازده بیشتر به دست آید . در نتیجه الیافی که به دست می آید رنگ طبیعی دارند و باید پیش  از آنکه بتوان از آنها برای کاغذ استفاده کرد رنگبری شوند . در اینجا باز هم هدف ، دستیابی به رنگ خوب بدون تخریب و کاهش بازده است .

فرایندهای مختلفی برای پخت چوب و یا سایر گیاهان در صنعت بکار می روند که عبارتند از :

الف ـ فرآیندهای مکانیکی شامل :

۱ ـ چوب آسیاب شده (SGW)

۲ ـ مکانیکی پالایشی (RMP)

۳ ـ مکانیکی گرمایی (TMP)

ب ـ فرآیندهای نیمه شیمیایی شامل :

۱ ـ مکانیکی شیمیایی (CMP)

۲ ـ مکانیکی شیمیایی گرمایی (CTMP)

پ ـ فرآیندهای شیمیایی شامل :

۱ ـ فرایند سودا

۲ ـ فرایند آهک

۳ ـ فرآیند سولفات یا کرافت

۴ ـ فرآیند سولفیت

۵ ـ فرآیند سولفیت خنثی

ت ـ خمیر سازی به توسط حلالهای آلی شامل :

۱ ـ با حضور کاتالیزور

۲ ـ بدون دخالت کاتالیزور

الف ـ فرآیندهای مکانیکی

۱ ـ خمیر سازی به روش چوب آسیاب شده (SGW)

در این روش مواد شیمیایی استفاده نمی شود و تنها نیروی مکانیکی جهت جدا کردن الیاف بکار می رود .

در روش چوب آسیاب شده (SGW) ، گرده بینه ها به وسیله سنگ چرخان یک آسیاب تر شده با آب تحت فشار قرار می گیرند و الیاف آنها از هم جدا می شوند . در شکل ۵ ـ ۱ نمودار این فرآیند نشان داده شده است . الیاف به صورت غیر منظم از هم جدا می شوند و در نتیجه ، تعداد زیادی از آنها می شکند و ضایعات زیادی تولید می شود . خمیر کاغذ تولید شده برای تولید کاغذ روزنامه و کاغذهای تحریر پیش نویس مناسب است .

یک محدودیت روش SGW این است که گرده بینه مورد نیاز است و ضایعات کارخانه های چوب بری و خاک اره کار بردی ندارد .

هم چنین لیگنین زیاد موجود در این کاغذها باعث کاهش مقاومت و پایداری و دوام کاغذ می شود .

سنگ آسیابهایی که برای جدا کردن فیبر از چوب به کار می رود از سنگهای معدنی ساخته می شود و با سرعت rpm 250 می چرخند . انواع مختلفی از این آسیابها وجود دارد که اصول کار آنها شباهت زیادی به یکدیگر دارد .

خمیرسازی مکانیکی بازده بالایی در حدود ۹۵% دارد .

۲ ـ خمیر سازی به روش مکانیکی پالایشی (RMP)

در RMP خرده چوب ها و تراشه های کوچک چوب به ابعاد ۲ ـ ۱ اینچ مصرف می شوند و قطعات کوچک چوب و ضایعات کارخانه ای چوب بری قابل مصرف اند . خرده چوب ها به درون شکاف بین دو دیسک شیاردار چرخان تزریق و به الیاف تفکیک می شوند .

معمولاً در یک بار پالایش ، الیاف به خوبی از هم جدا نمی شوند و دو یا سه مرحله پالایش ضرورت دارد . در مقایسه با خمیر چوب آسیاب شده ، مقاومت خمیر مکانیکی پالایشی (RMP)  به دلیل درصد بیشتر الیاف سالم ( شکسته نشده ) در آن ، بیشتر است . اما موارد مصرف آنها مشابه است و خمیر RMP برای ساخت مقوای توپر نیز بکار می رود .

در روش دیگر که قدیمی ترین روش بر مبنای پالایش است خمیر مکانیکی را در فشار اتمسفر توسط پالایش کننده دیسکی تولید می کنند .

۳ ـ خمیر سازی به روش مکانیکی گرمایی (TMP)

روش خمیر سازی مکانیکی گرمایی شبیه روش RMP است با این تفاوت که در روش TMP ، با تزریق بخار ، دما را به بالای c ْ ۱۰۰ می رسانند . گرما چوب را نرم می کند و جدا شدن الیاف از یکدیگر آسانتر می شود . در این روش ، الیاف تولید شده سالمترند و خواص مقاومتی خمیر و کاغذ حاصل بهتر است . با انتخاب گونه های چوبی مناسب ، محصولات متنوعتر و مطلوبتری را می توان تولید کرد .

ب ـ فرآیندهای مکانیکی و شیمیایی

۱ ـ فرآیند مکانیکی شیمیایی (CMP)

در این روش نیاز به چیپس کردن چوبها نیست ، ابتدا گرده بینه ها را در محلول داغ سود ۲ تا ۴ درصد در میزان کافی خیس می کنند ، تا این محلول کاملاً در گروه بندی ها نفوذ کند و سپس آنها را در آب می تراشند . در نتیجه خیس شدن و تحلیل چوب در  محلول سود گرم تراشیدن آنها آسان شده و با پالانیده های دیسکی به آسانی می توان الیاف سلولوزی را از یکدیگر جدا نموده ، خمیر مناسبی برای مقوا سازی تهیه نموده و یا پس از مخلوط کردن با خمیرهای شیمیایی برای تولید کاغذهای گوناگون بکار برد . مقدار بازده در حدود ۸۵ الی ۹۵ درصد چوب خشک مصرف شده است .

 

۲ ـ فرآیند مکانیکی شیمیایی گرمایی (CTMP)

برای افزایش استحکام کاغذ در روش گرمایی مکانیکی (TMP) پاره ای عملیات شیمیایی می تواند در خلال عملیات اصلی انجام گیرد . اگر در این روش از  سولفید سدیم  و پراکسید هیدورژن جهت عملیات مقدماتی یا عملیات تکنیکی خورده چوب ها استفاده شود ، چنین خمیرهایی را خمیر شیمیایی ـ مکانیکی  ـ گرمایی (CTMP) می نامند . افزایش استحکام کاغذ در روش CTMP که ممکن است در حد ۵۰ درصد افزایش یابد همراه با از دست رفتن کدری و بازده تولید خواهد بود . در نتیجه کاغذ با خواص و کاربرد متنوع تری تولید خواهد شد .

پ ـ فرآیندهای شیمیایی

اساس مکانیزم پخت شیمیایی

مهمترین عمل مواد شیمیائی مایع پخت انتخاب شده ( اعم از سودسوزآور سولفیت و سولفات ) بر روی چوب و یا گیاه عبارت از حل کردن و جدا کردن لیگنین از سلولز است . در این واکنش درجه پخت باید از لحاظ فشار ، درجه حرارت و مقدار مواد شیمیائی کاملاً کنترل شود تا بخود سلولز و بخصوص همی سلولز لطمه ای وارد نیاید و بطور کلی می توان گفت که این مکانیزم در سه مرحله انجام می شود ..

۱ ـ نفوذ مواد شیمیائی بر روی چوب

۲ ـ پخت

۳ ـ حل کردن و جدا سازی لیگنین

پساب پخت دارای مواد معدنی و لیگنین و بالاخره اسیدهای آلی و سایر مواد حاصل از پخت است که عمولاً در سیستمهای بازیابی دو بار تبدیل به مایع پخت شده ، برای پخت مصرف می شود . همانطور که ذکر شد میزان پخت چوب و گیاهان برای جدا سازی الیاف آن بطور کلی بر اساس کنترل مقدار فشار بخار در دستگاه پخت ، مدت پخت و درجه حرارت در داخل دستگاه پخت می باشد که البته مقدار مواد پخت نیز باید کنترل شده باشد .

مطالعات انجام شده بر واکنشهای مربوط به پخت الیاف نمایانگر آن است که معادلات سینتیک آن از نوع درجه اول است . بنابراین منحنی تغییرات سرعت این واکنش با زمان شکل زیر را می دهد که سطح زیرین این بنام H فاکتور بوده که درجه پخت را تعیین می نماید . 

.

.

.

جهت دریافت و خرید متن کامل پایان نامه و تحقیق و مقاله مربوطه بر روی گزینه خرید که در بالای صفحه قرار دارد کلیک نمایید و پس از وارد کردن مشخصات خود به درگاه بانک متصل شده که از طریق کلیه کارت هایی عضو شتاب قابل پرداخت می باشید و بلافاصله بعد از پرداخت انلاین به صورت خودکار لینک دانلود مربوطه فعال گردیده که قادر به دانلود فایل کامل ان می باشد

پاسخ دهید