دانلود پایان نامه : جوشکاری ترمیت

دانلود پایان نامه : جوشکاری ترمیت

تعداد صفحات: 93

فرمت فایل: word

دسته بندی: - - -

قیمت: 5200 تومان

تعداد نمایش: 503 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 13 آوریل 2016

به روز رسانی در: 1 جولای 2016

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

5200 تومان – خرید

دانلود پایان نامه : جوشکاری ترمیت

 

فهرست مطالب

فصل اول – آشنايي با صنعت مترو

فصل دوم – معيار هاي جوشكاري ترميت در AREA  

فصل سوم – جوشكاري جرقه اي در مترو

 

شركت راه آهن شهري تهران و حومه (مترو)

واحد آموزش و برنامه ريزي

«آشنايي با صنعت مترو»

«دوران ساخت – تجهيز و بهره برداري»

 

آشنايي با صنعت مترو و چگونگي ارتباط آن با صنعت برق

در جهان صنعتي امروز كه تكنولوژي در شاخه هاي مختلف صنايع بطور لحظه اي دست خوش تحولات چشم گيري است، صنعت مترو و تكنولوژي ساخت و بهره برداري از آن نيز بطور روزافزون در حال تكامل و تكوين مي باشد.

شايد سئوالاتي از قبيل: مترو چيست؟ لزوم وجود آن در شهرهاي بزرگ و پرجمعيت در چه است؟ چگونه و با چه روشهايي ساخته مي شود؟ چگونه مورد بهره برداري قرار مي گيرد؟ چگونه ترافيك آن كنترل مي شود؟ و غيره … ، از اساسي ترين سئوالاتي باشد كه همواره در ذهن بسياري از افراد جامعه مطرح و بدنبال پاسخي براي آن هستند.

در اين مقاله سعي شده است چگونگي مراحل ساخت و بهره برداري پروژه عظيم مترو تهران و حومه كه تماماً بدست مهندسين و متخصصين ايراني انجام مي شود، و همين طور ارتباط عيني اين صنعت را با شاخه هاي مختلف صنعت برق در زمانهاي ساخت و بهره برداري بطور خلاصه بيان داشته و نگاهي گذرا بدان داشته باشيم.

يكي از ويژگيهاي مشترك شهرهاي بزرگ كه با افزايش روزافزون جمعيت شدت يافته و مسائل و مشكلات فراوان اقتصادي و اجتماعي را ايجاد مي نمايد، پديده آشناي ترافيك مي باشد.

معمولاً در ساعاتي از روز و در محورهاي اصلي و خيابانهاي هسته مركزي اينگونه شهرها ازدحام و شلوغي بيش از حد باعث ايجاد ترافيكي ناسالم و يا اختلال در وضعيت ترافيك شهري مي شود. اين پديده جداي از اثرات نامطلوب اقتصادي، اجتماعي و اتلاف نيروهاي انساني طبق مدارك و شواهد عيني و آمار موجود، بطرز وحشتناكي در آلودگي ميحط زيست، بخاطر راه بندانهاي طولاني در محورها و غيره … ، اثر داشته كه خود معضلات ديگري براي اجتماع بدنبال دارد.

شهر بزرگ تهران از مدتها قبل و به خصوص طي سالهاي اخير يكي از شهرهاي پرجمعيت جهان و همين طور داراي ترافيكي نا سالم و هوايي بس آلوده بوده است، كه چنانچه اين ترافيك نامطلوب و آلودگي محيطي طي يك برنامه ريزي اصولي تحت كنترل در نيآيد، مسائل و مشكلات اقتصادي، اجتماعي، بهداشتي و رواني بسيار زيادي را بدنبال خواهد داشت.

براي كنترل ترافيك شهرهاي بزرگ پرجمعيت چه از نظر كمي و چه از نظر كيفي و همين طور پيش گيري از اتلاف سرمايه ها و نيروهاي انساني و سالم سازي محيط زيست انسانها تا بحال راه حل هاي مختلفي مطرح و به اجرا در آمده كه درصد موفقيت طرح هاي مختلف نسبت بدانچه مورد انتظار بوده به تحقيق بستگي تام به ساختار معماري شهرها و فرهنگ جامعه هر شهر دارد.

يكي از راه حل هاي اساسي و بنياني كه با توجه به مسيرهاي زيرگذر (زيرزمين) تا بحال بطور جدي در شهرهاي بزرگ توانسته است بسياري از مشكلات اجتماعي معلول پديده ترافيك را حل نمايد و تا حدي قابل توجه مفيد فايده باشد، طرح و ساخت شبكه هاي مترو در اينگونه شهرها بوده است، شهر بزرگ تهران نيز هم اكنون شديداً مواجه با مشكلات و مسائل و معضلات بوجود آمده از يك ترافيك ناسالم مي باشد، كه ساليان متمادي مورد بحث و مطالعه بوده است و در هر مرحله نظريه ساخت شبكه مترو براي اين شهر يكي از اساسي ترين راه حل هاي ممكن شناخته شده است.

.

.

فصل دوم – معيار هاي جوشكاري

ترميت در AREA

 

معيارهاي جوشكاري

ترميت در

AREA

American  Railway

Engineering

Association

كليات 1980

جوش ترميت به صورت تركيب مناسبي از آلومينيوم و اكسيد آهن تعريف مي گردد وقتي اكسيد آهن و آلومينيم واكنش مي دهند. به اين واكنش، واكنش ترميت مي گويند.

جوش ترميت وقتي انجام مي شود كه حرارتي از واكنش ترميت ايجاد گردد. ماده پر كننده جوش از محصول واكنش آهن و گلوله فولاد (از قبل در محل قرار داده شده) در تركيب بدست مي آيد. وقتي گرما زياد مي شود واكنش در تركيب ترميت به دمايي در حدود 2760 درجه سانتيگراد (5000 درجه فارنهايت) مي رسد و ماده پر كننده در دمايي حدود 1927 درجه سانتيگراد (3500 درجه فارنهايت) بدست مي آيد كه شروع به پر كردن شكاف ميان دو ريل مي نمايد و دو انتهاي ريل را ذوب كرده و بهم جوش مي دهد؛ ماده اصلي اين واكنش آهن است كه در واقع با آلياژهايي تقويت شده، تا بتواند ماده پر كننده با خاصيت مقاومتي يكسان با ريل ارائه دهد. در تمام پروسه هاي جوش ترميت يا جوشهاي گرمايي با آلومينيوم واكنش در يك بوفه مجزا يا يك اتاقك واكنش ذوب انجام مي شود. وقتي واكنش كامل شد، ماده بدست آمده در جوش سوراخ و اسفنجي مانند است و به صورت دستي و خودبخود ماده ذوب پيش ساخته بصورت مناسبي بايد در بين دو انتهاي ريل قبلاً قرار بگيرد، تا جوش لب به لب انجام بگيرد. پيش گرما دادن به انتهاي دو ريل به طرز مناسب، يكي از قسمتهاي مهم جوش ترميت است كه امروزه در پروسه هاي مختلف جوش ريل قابل دسترسي مي باشد. لوازم مجزا براي پيش گرما دادن، موجب استقلال امتحان جوش و راحتي جوش مي باشد (كه براي بعضي گروههاي جوشكاري مرسوم است). در حاليكه در بعضي ديگر از موارد پيش گرمايش، بخش اول آن تميز كردن ريلها، كه اين تميز كاري تمام سطح شكاف اتصال را تا چاهكي كه در زير آن مبنا و BASE جوش ريل است، بايد انجام شود. مواد لازم در بند و وسايل برش و سنگ زدن و كهنه ها براي تمام مراحل جوش الزامي هستند.

  • جوش

حداقل امكانات اين نوع جوش:

  • پاك كردن كامل مواد زائد مثل: گريس – گرد و غبار – كثيفي – روغن و … از محل جوش
  • انطباق دو سر ريل بصورت مناسب شكاف و اتصال بايد در دو طرف منطبق بوده و دو سر از نظر افقي و جانبي بايد منطبق باشند.
  • ماده مذاب جوش را دقيقاً در محل دوخت و شكاف ريل بكار ببريد.
  • براي جوشهاي ترميت ويژه اي كه انحراف نبايد داشته باشند از دستورالعمل دقيق كارخانه سازنده ريل تبعيت شود.
  • فرض مي شود كه ماده خارجي و گرد و غبار در روي سطح كار و در ماده مذاب وجود ندارد و عمليات جوش درست انجام شود و وسايل و تجهيزات و دستورالعملها براي كار جوش ترميت تهيه شده اند.

موارد زير حداكثر تجهيزات براي جوش با كيفيت و داراي مسير خوب و مشخصات لازم براي اتصال جوش را داراست.

.

.

.

جهت دریافت و خرید متن کامل پایان نامه و تحقیق و مقاله مربوطه بر روی گزینه خرید که در بالای صفحه قرار دارد کلیک نمایید و پس از وارد کردن مشخصات خود به درگاه بانک متصل شده که از طریق کلیه کارت هایی عضو شتاب قابل پرداخت می باشید و بلافاصله بعد از پرداخت انلاین به صورت خودکار لینک دانلود مربوطه فعال گردیده که قادر به دانلود فایل کامل ان می باشد.

پاسخ دهید