دانلود پایان نامه : تجهيزات سخت افزاري و نرم افزاري شبكه بي سيم

دانلود پایان نامه : تجهيزات سخت افزاري و نرم افزاري شبكه بي سيم

تعداد صفحات: 74

فرمت فایل: word

دسته بندی: - - -

قیمت: 3900 تومان

تعداد نمایش: 481 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 17 مارس 2016

به روز رسانی در: 17 مارس 2016

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

3900 تومان – خرید

دانلود پایان نامه : تجهيزات سخت افزاري و نرم افزاري شبكه بي سيم

 

بررسی ملزومات سیستم

برای اتصال به شبکه بی سیم،باید کامپیوتر خود را به حداقل سخت افزار و نرم افزار موردنیاز مجهز سازید. با انجام این کار سرعت شبکه شما افزایش چشمگیری یافته و قابل اعتمادتر خواهد بود .

1- سیستم عامل

ویندوز XP سیستم عاملی است که به صورت تو کار از شبکه بی سیم پشتیبانی می کند واز این رو ایجاد و نگهداری شبکه های بی سیم را آسان می سازد . اما برای استفاده از امکانات بی سیم لزومًا به ویندوز XP نیاز ندارید.

2- سخت افزار

کامپیوتر رومیزی یا کیفی شما باید دارای یک پردازنده پنتیوم 3 با سرعت 733 مگاهرتز ،128 مگابایت حافظه و یک هارددیسک 30 گیگا بایتی باشد .

3- پورت های کامپیوتر

بای برخی تجهیزات اصلی شبکه سازی را در کامپیوتر خود نصب کنید. در ابتدا کامپیوتر شما به چند شیار خالی نیاز دارد تا تجهیزات مورد نیاز به آن ها متصل شوند. کامپیوتر رو میزی شما باید دارای شیار PCI باشد . کامپیوتر کیفی نیز باید دارای یک شیار کارت PC باشد. اگر هیچ یک از این شیار ها موجود نبود ،می توانید برای برخی تجهیزات از پورت USB بهره گیرید.

4- دسترسی به اینترنت

اگر قصد دارید با استفاده از شبکه بی سیم به اینترنت متصل شوید ،باید امکان دسترسی به اینترنت را داشته باشید به منظور بهره گیری کامل از شبکه بی سیم به یک اتصال پر سرعت یا باند پهن نیاز دارید . این امر از طریق سرویس DSL شرکت مخابرات محلی و یا سرویس…

 

مقدمه ای بر DHCP

روتر شبکه بی سیم به طور خودکار با استفاده از پروتکل DHCP

(Dynamic host Configuration Protocol) ، به هر یک از کامپیوترها یک آدرس شبکه منحصر به فرد اختصاص می دهد. DHCP امکان افزودن کامپیوترها یا سایر تجهیزات را به شبکه بی سیم تسهیل می سازد.

آدرس IP

آدرس IP(Internet Protocol) ،کامپیوتر شما را به گونه ای منحصر به فرد قابل شناسایی می سازد؛ درست همان گونه که آدرس پستی،مخل زندگی شما را مشخص می کند.

طول یک آدرس IP،32 بیت است و فرضا شکل آن نیز بدین صورت است :

208.215.179.146

سرور DHCP

ممکن است سخت افزار گیت وی شبکه بی سیم،یک سرور تو کار DHCP باشد. این سرور هنگام روشن بودن کامپیوتر یا وقتی که به صورت دستی آدرس IP را درخواست کنید به هر یک از کامپیوترهای شبکه شما یک آدرس IP پویا اختصاص می دهد. در شبکه کامپیوتر به کامپیوتر ،کامپیوتر میزبان ممکن است به عنوان سرور DHCP عمل…

 

کلاینت های DHCP

کامپیوترهای دارای ویندوز XP،به گونه ای پیکربندی شدهاندکه به صورت پیش فرض،به طور خودکار آدرس IP، رااز سرور DHCPدرخواست کنند.

در برخی موارد ،مانند زمانی که کامپیوتر میزبان را برای شبکه کامپیوتر به کامپیوتر راه اندازی می کنید،باید این ویژگی خودکار را غیرفعالکرده و به کامپیوتر،یک آدرس IPدایمی یا ایستا اختصاص دهید.

تغییر آدرس شبکه

احتمالا روتر به صورت خودکار از NAT(Network Address Translation) ، پشتیبانی می کند. NAT یک استاندارد اینترنتی است که مجموعه ای از آدرس های IP را برای شبکه داخلی فراهم می کند. این آغاز می شوند و با آدرس های اینترنتی تداخل پیدا…

 

– آنتن همه جهته سقف کوب (کاربری درون ساختمان)

این نوع آنتن دارای برد متوسطی است وبرای نصب در سقف داخلی ساختمان کاربرد دارد.

زاویه تابش افقی این آنتن 360 درجه کامل و زاویه ی تابش عمودی آن حدود 80 درجه است. این آنتن را می توان با کانکتور RP-TNC صرفاً به AP متصل کرد. شکل این آنتن مستطیلی به ابعاد تقریبی 2*7*14 سانتی متر است و دارای وزن سبکی حدود 200تا 500 گرم است و به راحتی می توان آن را در سقف کاذب آپارتمان ها جا داد و رنگ خاکستری مایل به سفید آن ظاهر ساختمان را حفظ خواهد کرد.

بهره ی این آنتن حدود 2dBi و حداکثربرد آن در سرعت Mbps1،حدود 110متر و در سرعت 11Mbps،حدود 454 متر است. حداکثر طول کابل کواکسیال…

 

منطقه فِرنِلِ و محدودیت های طراحی لینک های نقطه به نقطه

یکی از ملاحظات مهم در طراحی خطوط نقطه به نقطه ی بی سیم ،موضوع « منطقه فِرنِلِ» است. یک سیگنال الکترو مغناطیسی که بین دو آنتن منتقل می شود به خط مستقیم طی مسیر نمی کند بلکه انرژی آن سیگنال در یک منطقه بیضی گون(در فضای سه بعدی) پخش و منتقل می شود چرا که مجموعه هارمونی های تشکیل دهنده یک سیگنال حامل داده هر یک با سرعت خاصی طی مسیر حرکت می کنند و ضریب شکست هر محیط برای هارمونی های مختلف بسته به طول موجشان اندکی تفاوت دارند.

انحرافی اندک در زاویه شکست هارمونی های تشکیل دهنده یک موج رادیویی، باعث پراکندگی سیگنال در یک فضای سه بعدی بیضی گون خواهد شد. به این فضای..

 

.

.

.

جهت دریافت و خرید متن کامل پایان نامه و تحقیق و مقاله مربوطه بر روی گزینه خرید که در بالای صفحه قرار دارد کلیک نمایید و پس از وارد کردن مشخصات خود به درگاه بانک متصل شده که از طریق کلیه کارت هایی عضو شتاب قابل پرداخت می باشید و بلافاصله بعد از پرداخت انلاین به صورت خودکار لینک دانلود مربوطه فعال گردیده که قادر به دانلود فایل کامل ان می باشد.

پاسخ دهید