دانلود پایان نامه : بزهكاري و احساس امنيت 50 ص

دانلود پایان نامه : بزهكاري و احساس امنيت 50 ص

تعداد صفحات: 51

فرمت فایل: word

دسته بندی:

قیمت: 3000 تومان

تعداد نمایش: 312 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 12 آوریل 2016

به روز رسانی در: 12 آوریل 2016

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

3000 تومان – خرید

دانلود پایان نامه : بزهكاري و احساس امنيت 50 ص

 

مقدمه

امنيت، مهار جرم و كنترل بزهكاران و بطور كلي، جنبههاي كوناگون سياست جنايي از جمله مقوله هايي است كه هر نامزر رياست جمهوري، نمايندگي مجلس، شهرداري، شوراي شهر،… در كشورهاي غربي، به مناسبت فعاليتهاي انتالاتي به آن ميپردازد و برنامههاي خود را در اين زمينه ها به وضوح تنظيم و به اطلاع انتخابكنندگان ميرساند. شهروندان زيادي- از جمله سالمندان، بازنشستگان و زنان براساس همين معيار، نامزد آرماني خود را برميگزينند. مؤسسات خصوصي نظرسنجي (افكارنجي) كه در كنار ادارات دولتي نظرسنجي، بطور مستقل عمل ميكنند، همواره احساس مردم را در زمينههاي مختلف زندگي، از جمله «امنيت» جويا شده و ارزيابي ميكنند و بدين ترتيب منتخبان همواره ميتوانند از طريع ازن مؤسسات بيطرف، در جريان رضايت يا نارضايتي انتخابكنندگان و خواستهها و نيازماي جديد آنان قرار بگيرند و بر مبناي اطلاعات جديد، سياستگزاري نمايند. بدينسان است كه موضوع بزهكاري و عوامل افزايش اشكال آن و سياستگزاري در زمينه كنترل جرايم در قالب و سطح گستردهتري از شيوههاي پليسي-قضايي معمول، مطرح و مورد بخث قرار ميگيرد .

در اوايل سال 1976 نظرسنجيهاي مختلف حكايت از آن داشت كه مردم فرانسه از رشد بزهكاري و گسترش خشونت اجتماعي دل نگران هستند، احساس امنيت كمتري نسبت به گذشته ميكنند و به همين جهت، كيفيت زندگي خود و فرزندانشان را در مخاطره ميبينند. اين احساس ناامني مردم در مقابل رشد جرايم به دولت نيز منتقل گرديد و آقاي ژيسكار دستن كه تازه دو سال از رياست جمهوري…

 

نتيجه

بررسيهاي «كميته مطالعات پيرامون خشونت و بزهكاري» كه براي نخستين بار به ابتكار دولت فرانسه تأسيس شد بيانگر آن بود كه تدابير سنتي پليسي – قضايي در قبال بزهكاري، ديگر كافي و مؤثر نيست و به همين جهت پيشگيري از بزهكاري بايد در برنامههاي عمومي دولت، يعني در بالاترين سطح، و در اقدامات ادارات و مراحع مختلف و تشكلهاي مردمي مورد توجه قرار گيرد. به عبارت ديگر، تدوين و تنظيم و اجراي يك سياست جنايي كارا و مؤثر بايد با هماهنگي بين دستگاههاي مختلف عمومي همراه با مشاركت لاية ديگر جامعه، يعني مردم، صورت گيرد و همزمان با تقويت و روزآمد كردن گرايش كيفري و گرايش پيشگيري-1-سياست جناييتجهيز و تقويت گردد. پيشگيري از بزهكاري در اشكال مختلف آن مورد توجه قرار گرفته است. پيشگيري عمومي از جمله در توصيههاي شماره 80 و بعد،و توصيههاي شماره 90 و بعد، پيشگيري خاص در توصيههاي شماره 99 و بعد، پيشگيري اجتماعي از جمله در توصيههاي شماره11 و بعد، توصيههاي شماره 38 و بعد، توصيههاي شماره 41 و بعد و توصيههاي شماره 45 و بعد، و بالاخره پيشگيري وضعي از جمله در توصيههاي شماره 78 تا 79. بدين ترتيب، كميته يك سياست جنايي علمي – يعني ميتني بر يافتههاي تحقيقات چند مبنايي در زمينه جرم و مجازات – و پويا – يعني متحول، به موازات تحولات در ميزان بزهكاري و بزهكاران – را براي «جامعة متحول» فرانسه تجويز ميكند. براي اينكه چنين توصيهيي جامة عمل بهخود پوشد، كميته، تأسيس يك نهاد دايمي را كه مسئول مستمر جنبههاي مختلف يزهكاري…

 

توصيه شماره 40- تسهيل ترتيبات جديد براي ساعات كار و عملي ساختن كار نيمه وقت، بويژه با اين هدف كه مادراني كه مايل باشند بتوانند وقت بيشتري را به زندگي اختصاص دهند و نيز امكان انتخاب كار تمام وقت يا كار نيمه وقت براي مستمري بگيران، در چارچوب شرايط معين مطالعه شود.

انتخاب راهحلهاي متعدد، به منظور سازش دادن تكاليف كاري والدين با حفظ رشد عاطفي كودكان، بايد در دسترس خانوادهها قرار داده شود.

در زمينه رسانههاي گروهي:

توصيه شماره 41- در قلمرو رسانههاي گروهي، بررسي ارتباط بين خشونت و نمايش فيلم (فيلم، تئاتر، تلويزيون …) لازم است خشونت واقعي، يعني خشونت وقايع و حوادث مختلف در اخبار اخيراً بوسيله گروه كاري «شاوانُن» ]كه مأمور بررسي مسائل ناشي از خشونت براي اخبار بوده است[ بطور كامي مورد مطالعه قرار گرفته است. كميته در مجموع پيشنهادهاي اين گروه كاري را تأييد ميكند.

بنابراين كميته، قلمرو مطالعه و تأمل خود را به تأثير خشونت تخيلي ]كه در سينما يا تلويزيون به نمايش گذاشته ميشود[، بويژه بر جوانان، محدود كرده است. كمينه عمداً قلمرو رسانههاي گروهي نوشتاري را – كه البته تأثير آن زياد است – از حوزه كار خود خارج كرده است. مقررات قانوني خاصي بر رژيم مربوط به انتشارات (كتاب، روزنامه، مجله …) ويژه نوجوانان اعمال ميشود. كميه به ارائه پيشنهاد مبني بر مطالعه وسايل مناسبي كه اجازه بدهد مراجع موجود بطور مفيد عمل كنند و راه حلهاي پيشنهادي بطور مؤثر عملي شود، اكتفا ميكند.

كميته، در بررسي مسائل مختلف ناشي از رسانههاي گروهي در دوره و فضاي معاصر، همواره دلنگران احترام به آزادي بيان بوده…

 

.

.

.

جهت دریافت و خرید متن کامل پایان نامه و تحقیق و مقاله مربوطه بر روی گزینه خرید که در بالای صفحه قرار دارد کلیک نمایید و پس از وارد کردن مشخصات خود به درگاه بانک متصل شده که از طریق کلیه کارت هایی عضو شتاب قابل پرداخت می باشید و بلافاصله بعد از پرداخت انلاین به صورت خودکار لینک دانلود مربوطه فعال گردیده که قادر به دانلود فایل کامل ان می باشد.

پاسخ دهید