دانلود مقاله : گلکاری

دانلود مقاله : گلکاری

تعداد صفحات: 110

فرمت فایل: word

دسته بندی: - -

قیمت: 5000 تومان

تعداد نمایش: 168 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: ۳ اسفند ۱۳۹۴

به روز رسانی در: ۳ اسفند ۱۳۹۴

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

5000 تومان – خرید

گلکاری

گیاهان و گلها خاموشترین و زیباترین شاهکار خلقت و یکی از بهترین هدایای الهی به انسان است که سرشار از طراحی برتر خداوند توانا، مواد مغذی و عناصر درمانی گوناکونی بوده و تماشای گل و گیاه در هر کشور و هر اجتماعی به منزله سنبل شکوه و آرامش خاطر و هدیه ارزنده افراد به یکدیگر می باشد. ازدیاد پرورش و نگاهداری گلها به ترفندها و تجربه خاص و اطلاعات پیشرفته علمی و عملی نیاز دارد. گلکاری و گلداری در دنیا امروز بیش از گذشته توسعه یافته است.

گل و گلکاری از ازمنه کهن تا امروز با خون ایرانی آمیخته و هنوز هم آثار این عشق و علاقه در فرهنگ ایران زمین پایدار است، پادشاهان پیشدادی مخصوصاً منوچهر شاه که علاقه وافری به گل و گیاه داشتند، در حین کوچ، بذور گیاهان وحشی یا بوته آنها را جمع آوری می کردند و وقتیکه در فلات ایران اسکان یافتند، خود طراحی باغ کرده و بوته گلها و یا بذر آنها را با ذوق و سلیقه خاص خود در آن مکان کشت می نمودند. اگرچه در آن دوران هنوز گلها به صورت امروزی اصلاح شده نبودند و حالت وحشی و خودرو داشتند، ولی با ترتیب و هماهنگی رنگ خود، به محیط زندگی، زیبایی خاصی می بخشیدند. فرهنگ پرورش گل از همان دوران قدیم مرسوم و تا امروز ادامه یافته و موجب علاقه ایرانیان به گل و گیاه شده است و از آنجائیکه گلکاری دارای اهمیت فرهنگی و آموزشی ارزنده است.

تأسیسات باغبانی

تأسیساتی که برای رویانیدن بذر و قلمه، و یا پیوند زدن و در نهایت کشت و پرورش و نگاهداری بسیاری از محصولات در خارج از فصل طبیعی آنها، در باغبانی ضروری است، به دو دسته تقسیم می شود:

یکی تأسیساتی که در آنها تنظیم درجه حرارت و نور و رطوبت هوا امکان‌پذیر است، مانند گلخانه و شاسیهای گرم که در آنها بذر رویانده می شود، قلمه ها ریشه دار می شوند و یا بسیاری از نباتات را نگاهداری می کنند. دیگری تأسیساتی که نباتات ظریف با برگهای نازک را قبل از بردن به محل اصلی در آنجا قرار می دهند تا نسبت به شرائط محیطی مقاومت بیشتری کسب کنند. شاسیهای سرد و پناهگاه هائی که فقط دارای سقف می باشند جزء این دسته اخیر محسوب می شوند. گلخانه ها و شاسیهای گرم و سرد در بعضی از مواقع سال برای هر دو منظور بالا به کار برده می شوند.

الف- گلخانه

برای به دست آوردن محصول در تمامی طول سال، از گلخانه ها استفاده می شود. گلخانه ها بایستی به نحوی ساخته شوند که حداکثر نور خورشید را کسب کنند و نیز تنظیم عواملی چون درجه حرارت، درجه رطوبت و تهویه در آنها به آسانی امکان پذیر شود.

– محل گلخانه:……………………..

مشخصات گیاه شناسی

موطن اصلی آهار کشور مکزیک می باشد. از گیاهان یکساله بوده و کاشت آن از زمانهای گذشته در ایران معمول بوده است. ساقه ها راست و برافراشته ولی به آسانی شکسته می شوند. بزرگی گلها بین ۵-۱۵ سانتیمتر بوده و یا به صورت ساده یا مضاعف در انتهای ساقه قرار گرفته است. گلها ساده یا پرپر می باشد که بسته به گونه‌های مختلف رنگهای متنوعی دارد. در تجارت تمام رنگها به استثنای رنگ آبی وجود دارد. آنچه سابقاً در ایران کاشته می شد پا بلند، کم پر یا نیمه پرپر بودند که جلوه خاصی نداشتند، ولی در سالهای اخیر در اروپا و امریکا گونه های پا کوتاه و گل درشت پرپر به دست آورده اند که گلهای آن بسیار جالب توجه و زیبا است.

واریته های angutifoia کمتر کشت می شود. گونه تابستانه، Z. haageana Z.mexicana vilm این گونه ها اندازه کوچکتری دارند ۳۰-۵۰ سانتیمتر ولی در طول دوران رشد خود تعداد بیشتری گل تولید می نمایند. گلها ساده یا مضاعف هستند، رنگ گلها معمولاً چندین رنگ می باشد و اندازه گلها ۴-۶ سانتیمتر است. گونه زودرس در خردادماه به گل می نشیند و تا پائیز ادامه دارد.

– گل آهار ظریف Z.elegans  دارای گلهای رنگارانگ و کوکب مانند.

این گل دارای رنگ های مختلف بوده و تصویر نمایش داده شده است.

– گل آهار Z. liliput که بوته ها آن قد کوتاه و کلاپرک آن کاملاً پرپر و بسیار گل است.

گل آهار کالیفرنی Z. californie ارتفاع بوته ۵۰ سانتیمتر و گلهای درشت و ریز رنگهای متنوع و زیبا دارد.

– گل آهار Z. lather ارتفاع بوته ۵۰ سانتیمتر و گلها درشت و پرپر است…………………………………..

جهت دریافت و خرید متن کامل پایان نامه و تحقیق و مقاله مربوطه بر روی گزینه خرید که در بالای صفحه قرار دارد کلیک نمایید و پس از وارد کردن مشخصات خود به درگاه بانک متصل شده که از طریق کلیه کارت هایی عضو شتاب قابل پرداخت می باشید و بلافاصله بعد از پرداخت انلاین به صورت خودکار لینک دانلود مربوطه فعال گردیده که قادر به دانلود فایل کامل ان می باشد

پاسخ دهید