دانلود مقاله : گلکاری

دانلود مقاله : گلکاری

تعداد صفحات: 110

فرمت فایل: word

دسته بندی: - -

قیمت: 5000 تومان

تعداد نمایش: 425 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 22 فوریه 2016

به روز رسانی در: 22 فوریه 2016

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

5000 تومان – خرید

گلکاری

گياهان و گلها خاموشترين و زيباترين شاهكار خلقت و يكي از بهترين هداياي الهي به انسان است كه سرشار از طراحي برتر خداوند توانا، مواد مغذي و عناصر درماني گوناكوني بوده و تماشاي گل و گياه در هر كشور و هر اجتماعي به منزله سنبل شكوه و آرامش خاطر و هديه ارزنده افراد به يكديگر مي باشد. ازدياد پرورش و نگاهداري گلها به ترفندها و تجربه خاص و اطلاعات پيشرفته علمي و عملي نياز دارد. گلكاري و گلداري در دنيا امروز بيش از گذشته توسعه يافته است.

گل و گلكاري از ازمنه كهن تا امروز با خون ايراني آميخته و هنوز هم آثار اين عشق و علاقه در فرهنگ ايران زمين پايدار است، پادشاهان پيشدادي مخصوصاً منوچهر شاه كه علاقه وافري به گل و گياه داشتند، در حين كوچ، بذور گياهان وحشي يا بوته آنها را جمع آوري مي كردند و وقتيكه در فلات ايران اسكان يافتند، خود طراحي باغ كرده و بوته گلها و يا بذر آنها را با ذوق و سليقه خاص خود در آن مكان كشت مي نمودند. اگرچه در آن دوران هنوز گلها به صورت امروزي اصلاح شده نبودند و حالت وحشي و خودرو داشتند، ولي با ترتيب و هماهنگي رنگ خود، به محيط زندگي، زيبايي خاصي مي بخشيدند. فرهنگ پرورش گل از همان دوران قديم مرسوم و تا امروز ادامه يافته و موجب علاقة ايرانيان به گل و گياه شده است و از آنجائيكه گلكاري داراي اهميت فرهنگي و آموزشي ارزنده است.

تأسيسات باغباني

تأسيساتي كه براي رويانيدن بذر و قلمه، و يا پيوند زدن و در نهايت كشت و پرورش و نگاهداري بسياري از محصولات در خارج از فصل طبيعي آنها، در باغباني ضروري است، به دو دسته تقسيم مي شود:

يكي تأسيساتي كه در آنها تنظيم درجه حرارت و نور و رطوبت هوا امكان‌پذير است، مانند گلخانه و شاسيهاي گرم كه در آنها بذر رويانده مي شود، قلمه ها ريشه دار مي شوند و يا بسياري از نباتات را نگاهداري مي كنند. ديگري تأسيساتي كه نباتات ظريف با برگهاي نازك را قبل از بردن به محل اصلي در آنجا قرار مي دهند تا نسبت به شرائط محيطي مقاومت بيشتري كسب كنند. شاسيهاي سرد و پناهگاه هائي كه فقط داراي سقف مي باشند جزء اين دستة اخير محسوب مي شوند. گلخانه ها و شاسيهاي گرم و سرد در بعضي از مواقع سال براي هر دو منظور بالا به كار برده مي شوند.

الف- گلخانه

براي به دست آوردن محصول در تمامي طول سال، از گلخانه ها استفاده مي شود. گلخانه ها بايستي به نحوي ساخته شوند كه حداكثر نور خورشيد را كسب كنند و نيز تنظيم عواملي چون درجه حرارت، درجه رطوبت و تهويه در آنها به آساني امكان پذير شود.

– محل گلخانه:……………………..

مشخصات گياه شناسي

موطن اصلي آهار كشور مكزيك مي باشد. از گياهان يكساله بوده و كاشت آن از زمانهاي گذشته در ايران معمول بوده است. ساقه ها راست و برافراشته ولي به آساني شكسته مي شوند. بزرگي گلها بين 5-15 سانتيمتر بوده و يا به صورت ساده يا مضاعف در انتهاي ساقه قرار گرفته است. گلها ساده يا پرپر مي باشد كه بسته به گونه‌هاي مختلف رنگهاي متنوعي دارد. در تجارت تمام رنگها به استثناي رنگ آبي وجود دارد. آنچه سابقاً در ايران كاشته مي شد پا بلند، كم پر يا نيمه پرپر بودند كه جلوه خاصي نداشتند، ولي در سالهاي اخير در اروپا و امريكا گونه هاي پا كوتاه و گل درشت پرپر به دست آورده اند كه گلهاي آن بسيار جالب توجه و زيبا است.

واريته هاي angutifoia كمتر كشت مي شود. گونه تابستانه، Z. haageana Z.mexicana vilm اين گونه ها اندازه كوچكتري دارند 30-50 سانتيمتر ولي در طول دوران رشد خود تعداد بيشتري گل توليد مي نمايند. گلها ساده يا مضاعف هستند، رنگ گلها معمولاً چندين رنگ مي باشد و اندازه گلها 4-6 سانتيمتر است. گونه زودرس در خردادماه به گل مي نشيند و تا پائيز ادامه دارد.

– گل آهار ظريف Z.elegans  داراي گلهاي رنگارانگ و كوكب مانند.

اين گل داراي رنگ هاي مختلف بوده و تصوير نمايش داده شده است.

– گل آهار Z. liliput كه بوته ها آن قد كوتاه و كلاپرك آن كاملاً پرپر و بسيار گل است.

گل آهار كاليفرني Z. californie ارتفاع بوته 50 سانتيمتر و گلهاي درشت و ريز رنگهاي متنوع و زيبا دارد.

– گل آهار Z. lather ارتفاع بوته 50 سانتيمتر و گلها درشت و پرپر است…………………………………..

جهت دریافت و خرید متن کامل پایان نامه و تحقیق و مقاله مربوطه بر روی گزینه خرید که در بالای صفحه قرار دارد کلیک نمایید و پس از وارد کردن مشخصات خود به درگاه بانک متصل شده که از طریق کلیه کارت هایی عضو شتاب قابل پرداخت می باشید و بلافاصله بعد از پرداخت انلاین به صورت خودکار لینک دانلود مربوطه فعال گردیده که قادر به دانلود فایل کامل ان می باشد

پاسخ دهید