دانلود مقاله : کایزن و مولفه های آن

دانلود مقاله : کایزن و مولفه های آن

تعداد صفحات: 20

فرمت فایل: word

دسته بندی: -

قیمت: 3000 تومان

تعداد نمایش: 303 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 1 مارس 2016

به روز رسانی در: 1 مارس 2016

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

3000 تومان – خرید

از سری جزوه های آموزش مدیریت

(( کایزن و مولفه های آن ))

“عناوين سرفصلها”

1- مقدمه

2- مديريت گرايی و شهروندی

3- معرفی کايزن 

4- تاريخچه کايزن در ايران

5- مفاهيم اصولی کايزن

6- کايزن و مديريت

7- تاکيد بر فرآيند بجای تاکيد بر نتيجه و هدف

8- پيروی از چرخه ها

9- اولويت بخشی به کيفيت

10- اظهار نظر بر اساس آمار و داده های صحيح

11- مشتری را فرايند بعدی قلمداد کردن

12- سيستم های اصلی کايزن

13- مديريت کيفيت فراگير

14- سيستم توليد به هنگام

15- نگهداری و تعمير فراگير

16- گسترش خط مشی ها در تمام سطوح سازمان

17- سيستم پيشنهادها

18- فعاليت حلقه های کوچک کنترل کيفيت

19- اصول بيست گانه مديريت در کايزن  

20- منابع

مقدمه

اهميت مطالعه مستمر آفرين يافته های علمی در زمينه ” دانش مديريت 1″ بر هيچ کس پوشيده نيست. اين اهميت به جهت گستردگی روز افزون اين دانش از يک سو و پيچيدگی پديده های مورد مطالعه اين علم از سوی ديگر روز به روز افزوده تر می گردد. از طرف ديگر نياز مديران در کليه سطوح و کارشناسان به مطالعه مطالب علمی در زمينه مباحث مديريت و علوم مربوطه به جهت شناخت بيشتر اين دانش و استفاده کار بردی از آن در جهت حل مسائل و معضلات سازمانها و موسسات اين اهميت را برجسته تر می کند، امروزه سازمانهای پويا و دانش مدار با داشتن سه ويژگی مستمر” آشنايی با دانش” “مهارت بکارگيری دانش” و “انگيزه و تمايل به کاربردی کردن دانش” در کارکنان خود در کليه سطوح می توانند حرفی برای گفتن داشته باشند.

بنابراين توسعه دانش مديريت تا زمانی که به مهارت های مديريتی منتهی نشود تفکری زيبا بيش نيست، امروزه نيز مشتريان وفادار به دنبال نتيجه و حاصل اين تفکرات هستند که چگونه در محصول يا خدمت، تجلی می يابد:

ژاپنی ها بر اين باورند که در “گمبا2” ماموريت اصلی سازمان شکل می گيرد، گمبا برای يک توليد کننده در بخش صنعت، محل توليد محصول صنعتی با ويژگي هايش در افزايش ابعاد و مولفه های بهره وری و برای يک هتل دار، تمامی فضاهايی است که ميهمانان هتل از آنها استفاده می کنند.

“ماساکی ايمايی3” گمبا را روش مديريت مبتنی بر عقل سليم نام نهاده و تلاش کرده است تا شيوه های مديريتی تجربه شده در ژاپن و بسياری از کشورهای پيشرفته را که از ژاپنی ها، اقتباس کرده و موفق شده اند، بيان می کند.

                                                                                                                                      

1-Management  Knowledge               2-GEMBA                    3- Imai  Masaaki

 

اين روش ها درعين سادگی، پيچيدگی هايی دارند که به ويژه در نوع نگرش سلسله مراتب مديريت متجلی می شوند.

اجرای اين روشها، کليد گشايش پنجره توليد و خدمات رسانی هدفمند به سوی افق های روشنی است که از طريق رضايت تمامی ذينفعان سازمان، کارکنان، مديران، سرمايه گذاران، مشتريان و جامعه ای که در آن فعاليت می کنند، نمود می يابد.

اين تکنيک ها برای تمامی کارکنان، سازمانها و شرکتها قابل درک بوده است و در هر جايی قابل پياده شدن هستند. جزوه حاضر که با استفاده از منابع معتبر و استفاده از صاحب نظران تهيه گرديده اميد است مورد استفاده مديران، برنامه ريزان و دانش دوستان قرار گيرد.

مديريت گرايی و شهروندی

جهت دریافت و خرید متن کامل پایان نامه و تحقیق و مقاله مربوطه بر روی گزینه خرید که در بالای صفحه قرار دارد کلیک نمایید و پس از وارد کردن مشخصات خود به درگاه بانک متصل شده که از طریق کلیه کارت هایی عضو شتاب قابل پرداخت می باشید و بلافاصله بعد از پرداخت انلاین به صورت خودکار لینک دانلود مربوطه فعال گردیده که قادر به دانلود فایل کامل ان می باشد.

 

پاسخ دهید