دانلود مقاله : رماتیسم

دانلود مقاله : رماتیسم

تعداد صفحات: 16

فرمت فایل: word

دسته بندی: - -

قیمت: 2000 تومان

تعداد نمایش: 191 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: ۱۶ اسفند ۱۳۹۴

به روز رسانی در: ۱۲ تیر ۱۳۹۵

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

2000 تومان – خرید

دانلود مقاله : رماتیسم

 

با مطالعات انجام شده بیش از صد نوع بیماری گوناگون می تواند موجب درد ، گرفتگی و در اغلب موارد سبب تورم مفاصل گردد. بروز تورم مفاصل و استخوانها هنگامی است که غضروفهای انتهایی استخوانها به تدریج دچار خوردگی می شود و نتیجه آن سائیدگی استخوانها با یکدیگر می باشد .این تورم اغلب در مفاصل دست، زانو، باسن و ستون فقرات مشاهده می گردد.
رماتیسم مفاصل (RA)اختلالی است که موجب تولید پادتن های مضر می گردد و به صورت کلی روی تمام مفاصل اثر می گذارد . سیستم ایمنی بدن به لایه بیرونی مفاصل حمله می کند در نتیجه موجب تورم مفاصل شده که این تورم در اطراف بافتها گستردگی بیشتری به خود می گیرد و به تدریج به غضروفها و بافت استخوانها آسیب…

 

عوامل موثر در آرتروز:

تا کنون عامل اصلی بروز آرتروز نا شناخته مانده ولی تحقیقات نشان می دهد که عوامل فراوانی در پیدایش این بیماری دخیل می باشند.

  • سن
  • جنس(زن ، مرد)
  • بالابودن وزن
  • آسیبهای ورزشی
  • آسیبهای ضمن کار ( حرکات مداوم یا حمل اجسام سنگین )
  • نوع شغل افراد

چگونه می توان مانع از بروز آرتروز شد و بطور طبیعی آن را معالجه کرد؟
ابتدائی ترین راه درمان، درمان با گیاهان طبیعی، ورزش و بهره گیری از رژیم سالم می باشد که از آسیب رسیدن به بافتها بیشتر جلوگیری می کند و موجب ترمیم مفاصل می شود.
™FlexiPlus تمام ترکیبات اصلی و مورد نیاز جهت باز سازی مفاصل و مقابله با التهاب را بطور طبیعی…

 

مراقبت از مفاصل در رماتیسم مفصلی  قسمت دوم

 

استفاده از مفاصل بزرگتر

مفاصل کوچک دست و مچ دست در معرض آسیب و بدشکلی بیشتری قراردارند. لذا بهتر است فعالیتهای روزانه به نحوی انجام شوند که فشار به این مفاصل حتی الامکان به مفاصل بزرگتر منتقل شود. بعنوان مثال بایداجسام بزرگ را نزدیک بدن حمل کرد. یا در هنگام بستن در بجای استفاده از انگشتان ،از شانه استفاده نمود.

آویزان کردن کیف دستی از قسمت ساعد باعث برداشته شدن فشار از روی انگشتان می‌شود.

تقسیم فعالیتها:

مقدار فعالیت و تلاش باید کمتر شده و یا در مدت طولانی‌تری انجام شود تا از وارد شدن فشار ناگهانی به مفاصل و خستگی عضلات پیشگیری بعمل آید. بعنوان مثال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

۱)استفاده از وسایل حمل کننده..

 

.

.

.

جهت دریافت و خرید متن کامل پایان نامه و تحقیق و مقاله مربوطه بر روی گزینه خرید که در بالای صفحه قرار دارد کلیک نمایید و پس از وارد کردن مشخصات خود به درگاه بانک متصل شده که از طریق کلیه کارت هایی عضو شتاب قابل پرداخت می باشید و بلافاصله بعد از پرداخت انلاین به صورت خودکار لینک دانلود مربوطه فعال گردیده که قادر به دانلود فایل کامل ان می باشد.

پاسخ دهید