دانلود مقاله : رماتیسم

دانلود مقاله : رماتیسم

تعداد صفحات: 16

فرمت فایل: word

دسته بندی: - -

قیمت: 2000 تومان

تعداد نمایش: 591 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 6 مارس 2016

به روز رسانی در: 2 جولای 2016

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

2000 تومان – خرید

دانلود مقاله : رماتیسم

 

با مطالعات انجام شده بيش از صد نوع بيماري گوناگون مي تواند موجب درد ، گرفتگي و در اغلب موارد سبب تورم مفاصل گردد. بروز تورم مفاصل و استخوانها هنگامي است که غضروفهاي انتهايي استخوانها به تدريج دچار خوردگي مي شود و نتيجه آن سائيدگي استخوانها با يکديگر مي باشد .اين تورم اغلب در مفاصل دست، زانو، باسن و ستون فقرات مشاهده مي گردد.
رماتيسم مفاصل (RA)اختلالي است که موجب توليد پادتن هاي مضر مي گردد و به صورت کلي روي تمام مفاصل اثر مي گذارد . سيستم ايمني بدن به لايه بيروني مفاصل حمله مي کند در نتيجه موجب تورم مفاصل شده که اين تورم در اطراف بافتها گستردگي بيشتري به خود مي گيرد و به تدريج به غضروفها و بافت استخوانها آسيب…

 

عوامل موثر در آرتروز:

تا کنون عامل اصلي بروز آرتروز نا شناخته مانده ولي تحقيقات نشان مي دهد که عوامل فراواني در پيدايش اين بيماري دخيل مي باشند.

  • سن
  • جنس(زن ، مرد)
  • بالابودن وزن
  • آسيبهاي ورزشي
  • آسيبهاي ضمن کار ( حرکات مداوم يا حمل اجسام سنگين )
  • نوع شغل افراد

چگونه مي توان مانع از بروز آرتروز شد و بطور طبيعي آن را معالجه کرد؟
ابتدائي ترين راه درمان، درمان با گياهان طبيعي، ورزش و بهره گيري از رژيم سالم مي باشد که از آسيب رسيدن به بافتها بيشتر جلوگيري مي کند و موجب ترميم مفاصل مي شود.
™FlexiPlus تمام ترکيبات اصلي و مورد نياز جهت باز سازي مفاصل و مقابله با التهاب را بطور طبيعي…

 

مراقبت از مفاصل در رماتيسم مفصلي  قسمت دوم

 

استفاده از مفاصل بزرگتر

مفاصل كوچك دست و مچ دست در معرض آسيب و بدشكلي بيشتري قراردارند. لذا بهتر است فعاليتهاي روزانه به نحوي انجام شوند كه فشار به اين مفاصل حتي الامكان به مفاصل بزرگتر منتقل شود. بعنوان مثال بايداجسام بزرگ را نزديك بدن حمل كرد. يا در هنگام بستن در بجاي استفاده از انگشتان ،از شانه استفاده نمود.

آويزان كردن كيف دستي از قسمت ساعد باعث برداشته شدن فشار از روي انگشتان مي‌شود.

تقسيم فعاليتها:

مقدار فعاليت و تلاش بايد كمتر شده و يا در مدت طولاني‌تري انجام شود تا از وارد شدن فشار ناگهاني به مفاصل و خستگي عضلات پيشگيري بعمل آيد. بعنوان مثال مي‌توان به موارد زير اشاره كرد.

1)استفاده از وسايل حمل كننده..

 

.

.

.

جهت دریافت و خرید متن کامل پایان نامه و تحقیق و مقاله مربوطه بر روی گزینه خرید که در بالای صفحه قرار دارد کلیک نمایید و پس از وارد کردن مشخصات خود به درگاه بانک متصل شده که از طریق کلیه کارت هایی عضو شتاب قابل پرداخت می باشید و بلافاصله بعد از پرداخت انلاین به صورت خودکار لینک دانلود مربوطه فعال گردیده که قادر به دانلود فایل کامل ان می باشد.

پاسخ دهید