دانلود مقاله : بیماری نوزادان

دانلود مقاله : بیماری نوزادان

تعداد صفحات: 27

فرمت فایل: word

دسته بندی: - -

قیمت: 2700 تومان

تعداد نمایش: 496 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 3 مارس 2016

به روز رسانی در: 2 جولای 2016

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

2700 تومان – خرید

دانلود مقاله : بیماری نوزادان

 

شب ادراری یکی از مشکلاتی است که برای بسیاری ازکودکان در دورانی از زندگی اتفاق می افتد.به عنوان مثال از هر 100 کودک بالاتر از 5 سال 5 تا 10 نفر از آنها درگیر این مشکل می باشند.
اگرچه در مورد عوامل ایجادکننده آن نظرات متفاوتی وجوددارد اما از بین آنها شاید مهمترین آن به اشکال در بیدار شدن در خواب ، بالا بودن میزان تولید ادرار در خواب و حساس بودن بیش از اندازه مثانه یاد کرد.
به همین دلیل برای انواع آن می توان از راههای تشخیصی متفاوتتر و بنابراین نوع درمان آن نیزمی تواند متفاوت باشد .
امروزه با توجه به گستردگی تحقیقات انجام گرفته در مورد بیماری های مختلف از جمله شب ادراری راههای درمانی تفاوت چندانی نکرده است.
مهمترین آنها داروهای سه حلقه ای ضدافسردگی ،  ترکیبات  وازوپرسین(کاهنده تولیدادرار) می باشند.
 شروع غذای جامددرشیرخواران

یکی از جالب ترین و از سویی ناشناخته ترین پدیده ها برای والدین جوان ، زمان شروع و انتخاب اولین غذای جامد در شیرخوار است . از اینرو برای مواجهه آسانتر با این پدیده ، مطالعه نوشتار زیر به تمام والدین گرامی توصیه می شود.

 ا لف – چه زماني غذاي جامد را بايد به كودك آشنا نمود ؟ زمان شروع غذاي كمكي ( يا جا مد ) بستگی به آمادگي شير خواران دارد . بچه ها عموما در سنين 4 تا 6 ماهگي پذیرای آن خواهند شد . تا آن زمان شير مادر و شير خشك تنها منبع غذايي آن ها محسوب مي شود.دستگاه گوارش شير خواران عموما در 6 ماهگي…

 

اين مرحله بسيار مهم است . بدون رعايت اين مسئله در بقيه مراحل دچار اشكال مي شويد . آخرين خاطره شير خوار بايد

بسترش باشد نه زمان شير خوردن . او بايد بیا موزد بدون شما به خواب رود . نبايد ا نتظار دا شته باشيد كه شير خوار

بلافاصله پس از قرار گرفتن در بستر به خواب رود . معمولا بعد از 20 دقيقه بي قراري ( جنب و جوش كردن ) به خواب

خواهد رفت . اگر او گريه مي كنداو را در آغوش بگيريد و تكان دهيد ولي بعد از آرام شدن او را در بستر قرار دهيد (قبل از اينكه در آغوش شما بخوا بد) . با اين كار شما به او آموزش خواهيد داد كه چگونه بعد از بيداري به تنهايي به خواب رود. وقتي شير خوار به كمك شما نيازي ندارد به فكر كمك كردن به او نباشيد .

 

2) براي تمام گريه ها و دادو بيداد هاي تا 3 ماهگي اورا به خود نزديك نمايد .

 

تمام شير خواران در ساعتي از شبانه روز گريه مي كنند . اگر گريه او بيش از اندازه با شد بايد به فکر كوليك ( قولنج روده اي ) باشيد . هميشه به گريه هاي او پاسخ دهيد . حركت هاي آرام در آغوش، اغلب آنها را آرام مي نمايد . شير خواران در 3 تا 4 ماه اول لوس نخواهند شد . اما حتي شير خوار كوليكي در ساعتي از شبانه روز آرام خواهد ماند . در چنين حالاتي او را دربستر قرار داده تا به تنهايي توانايي آرام و خوابیدن را پيدا نمايد .

3 ) شير خوار تان را روزانه 3 ساعته در حا لت آرا مش در آغوش خود را ببريد

اين كار از لوس شدن او جلوگيري مي نماييد.

4 ) نگذاريد شير خوارتان بيشتر از 3 ساعت در…

 

برونشیولیت‌ مسری‌ است‌ و اغلب‌ همه‌گیر می‌شود. این بیمای از شخص بیمار به اشخاص دیگر از طریق ترشحات بینی و قطرات تنفسی منتقل می‌شود. RSV در بزرگسالان بیماری خفیفی ایجاد می‌کند، در حالیکه در کودکان بیماری شدیدی ایجاد می‌کند.

علایم و‌ تظاهرات بیماری

معمولاً قبل‌ از آن‌ یک‌ سرماخوردگی‌ و سرفه‌ خفیف‌ وجود داشته‌ است‌. بیماری برونشیولیت ابتدا به صورت علائم خفیف دستگاه تنفسی فوقانی (سرماخوردگی‌ و سرفه‌ خفیف‌) برای ۳-۲ روز شروع می‌شود که می‌تواند تبدیل به وضعیتی با علائم شدید شود که سختی تنفس و صداهای غیرطبیعی تنفسی و خس‌‌خس‌ سینه، تنگی نفس، سرفه‌های صدادار، تنفس تند و سطحی‌ (80-60 بار در دقیقه‌)،‌ بی‌قراری نوزاد یا شیرخوار و حتی سیاه شدن کودک همگی از علائم بدتر شدن وضعیت بیمار می‌باشند. در طی بیماری شیرخوار درجاتی از تب را داراست.

در طی تشدید بیماری کودک از عضلات بین دنده‌ها برای تسهیل تنفس استفاده می‌کند بطوریکه عضلات بین دنده‌ها همراه با هر تنفس حرکت می‌کنند که در حالت طبیعی چنین چیزی دیده نمی‌شود و به‌ درون‌ کشیده‌ شدن‌ فضاهای‌ بین‌ دنده‌ای‌ و نیز شکم‌ (حرکات‌ الاکلنگی‌) بوجود می‌آید. در اغلب مواقع، این حالت…

 

.

.

.

جهت دریافت و خرید متن کامل پایان نامه و تحقیق و مقاله مربوطه بر روی گزینه خرید که در بالای صفحه قرار دارد کلیک نمایید و پس از وارد کردن مشخصات خود به درگاه بانک متصل شده که از طریق کلیه کارت هایی عضو شتاب قابل پرداخت می باشید و بلافاصله بعد از پرداخت انلاین به صورت خودکار لینک دانلود مربوطه فعال گردیده که قادر به دانلود فایل کامل ان می باشد.

پاسخ دهید